ظریف در دمشق تحولات اراضی فلسطینی را بررسی می کند

وزیر امور خارجه ایران در بدو ورود  به دمشق تأکید کرد که در دیدار با مقامات سوریه و چهره هایی از فلسطین تحولات فلسطین را بررسی خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در بدو ورود  به دمشق تأکید کرد که در دیدار با مقامات سوریه و چهره هایی از فلسطین تحولات فلسطین را بررسی خواهد کرد.

او مسائل مربوط به انتخابات سوریه و تحولات سرزمین های فلسطینی و «جنایات رژیم صهیونیستی و تحولات کم سابقه در سرزمین های اشغالی» را محور اصلی دیدارهای خود در دمشق اعلام کرد.

ظریف گفت که سوریه به عنوان یکی از کشورهای پیشتاز محور مقاومت نقش بسیار مهمی در این تحولات دارد و این موضوع را با رئیس جمهور و وزیر خارجه سوریه و همچنان چهره های فلسطینی بررسی خواهد کرد.

او گفت که ایران از دولت و مردم سوریه در مسیر بازسازی و مبارزه با تروریسم حمایت می کند.

وزارت خارجه ایران نیز در بیانیه ای رسمی اعلام کرد محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه صبح روز چهارشنبه به منظور دیدار و تبادل نظر در خصوص موضوعات دو جانبه و منطقه ای و همچنین بررسی آخرین تحولات سرزمین های فلسطینی و تجاوزات رژیم صهیونیستی به مقدسات مسلمانان، در راس هیئتی به سوریه سفر کرد.

ظریف همچنین در پیامی که به مناسبت اعلام تصمیم نهایی مبنی بر عدم کاندیداتوری در ریاست‌جمهوری گفت: سفرهای من در اجرای وظایف وزیر «امور خارجه» است و هیچ ارتباطی به گفتگوهای وین ندارد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
کانال رسمی وزارت خارجه ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا