رئیس جمهوری مصر به پاریس می رود

السیسی به دعوت همتای فرانسوی خود و برای مشارکت در دو کنفرانس بین المللی به فرانسه خواهد رفت.

میدل ایست نیوز: «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهوری مصر برای مشارکت در کنفرانس پاریس برای حمایت از مرحله انتقالی در سودان و اجلاس تامین مالی اقتصاد آفریقا، به فرانسه می رود.

بنابر اعلام سخنگوی ریاست جمهوری مصر، دو کنفرانس به ترتیب در 17 و 18 مه برگزار خواهد شد.

سخنگوی ریاست جمهوری مصر بیان کرد که السیسی توسط «امانوئل مکرون»، رئیس جمهوری فرانسه برای شرکت در این دو کنفرانس دعوت شده است که این دعوت نشان از روابط مستحکم و در حال توسعه بین مصر و فرانسه و نقش حیاتی مصر در حمایت از مرحله انتقالی سودان در سطح منطقه ای و بین المللی دارد.

بیانیه مذکور همچنین اشاره دارد که سفر رئیس جمهوری مصر به پاریس نشان دهنده ثقل مصر در قاره آفریقا است بگونه ای که در تقویت اقدامات بین المللی با هدف حمایت از کشورهای آفریقایی نقش آفرینی می کند.

السیسی قرار است در سخنرانی اش در کنفرانس حمایت از مرحله انتقالی در سودان بر اهمیت همکاری جامعه بین المللی برای کمک به سودان طی این مرحله تاریخی مهم تاکید کند و درباره تلاش های مصر در این خصوص سخن بگوید.

وی در اجلاس تامین مالی اقتصاد کشورهای آفریقایی نیز درباره مسائل دارای اهمیت برای این کشورها در خصوص اهمیت تقویت تلاش های بین المللی برای تسهیل ادغام آن در اقتصاد جهانی و مقابله با چالش های بحران کرونا و فرآیند انتقال فناوری به کشورهای آفریقایی و سرازیر کردن سرمایه گذاری ها به سمت این کشورها صحبت خواهد کرد.

رؤسای جمهوری فرانسه و مصر هم درباره روابط دوجانبه علاوه بر هماهنگی متقابل درباره برخی پرونده های دارای اهمیت مشترک در منطقه و در سطح بین المللی رایزنی خواهند کرد.

گفتنی است السیسی با شماری از تاجران و رؤسای جمهوری برخی از کشورهای شرکت کننده در این دو کنفراس دیدار می کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا