«خبرنگاران بدون مرز» در دیوان کیفری بین المللی از اسرائیل شکایت کرد

سازمان خبرنگاران بدون مرز از اسرائیل به دلیل حمله به مقرهای رسانه‌ای در نوار غزه به دیوان کیفری بین‌المللی شکایت کرد.

میدل ایست نیوز: سازمان «خبرنگاران بدون مرز» پس از حملات اسرائیل به مقرهای رسانه ای در غزه از اسرائیل در دیوان کیفری بین المللی شکایت کرد.

در این شکایت با اشاره به بمباران دفاتر رسانه های فلسطینی و خارجی توسط اسرائیل، آمده است که 23 دفتر رسانه های محلی و بین المللی پس از حملات اسرائیل ویران شد.

سازمان خبرنگاران بدون مرز در شکایتش عنوان کرد که طبق ماده هشت اساسنامه رم، حمله عمدی به رسانه ها و ویرانی کامل و عامدانه تجهیزات آنها، جنایت جنگی به شمار می رود.

در ادامه متن شکایت نیز آمده است که اسرائیل نه تنها خسارت های مادی فراوانی به روزنامه نگاران و تجهیزات آنها وارد کرده بلکه مانع از پوشش رسانه ای درگیری ای شده است که به صورت مستقیم و خطرناکی بر شهروندان غیرنظامی تاثیر می گذارد، شده است.

این سازمان همچنین اعلام کرد که پیشتر نیز از اسرائیل به اتهام هدف قرار دادن ده‌ها خبرنگار فلسطینی مسئول پوشش اخبار راهپیمایی‌های بزرگ «بازگشت» در بهار سال 2018 به دیوان لاهه شکایت کرده بود و اکنون از فاتو بن سودا، دادستان کل این دادگاه می‌خواهد که اتفاقات اخیر را به تحقیقات آغاز شده در ماه مارس درباره جنایات اسرائیل در فلسطین اضافه کند.

اسرائیل شنبه ساختمان سیزده طبقه که مقر خبرگزاری های محلی و خارجی از جمله آسوشیدتپرس و الجزیره بود را منهدم کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
عربی 21

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا