سفیر فلسطین در بغداد: موضع گیری مرجعیت باعث یکپارچگی مواضع در عراق برای حمایت از فلسطین شد

سفیر فلسطین در بغداد تأکید کرد که موضع گیری آشکار آیت الله العظمی سیستانی موجب یکپارچه شدن مواضع در عراق در قبال مسئله فلسطین شد.

میدل ایست نیوز: سفیر فلسطین در بغداد از مواضع دولت و ملت و نیروهای سیاسی عراق دربرابر تحولات فلسطین قدردانی و موضع آیت الله العظمی سیستانی را موجب یکپارچگی مواضع در عراق در قبال این تحولات دانست.

«احمد عقل»، سفیر فلسطین در بغداد، تأکید کرد که مواضع عراق چه در سطح حکومتی و چه حزبی و مردمی در حمایت از مردم فلسطین دربرابر حملات اسرائیل کاملا آشکار بود.

او تأکید کرد که موضع گیری آشکار آیت الله العظمی سیستانی، مرجع اعلای شیعیان، نیز موجب یکپارچه شدن مواضع در عراق در قبال مسئله فلسطین شد.

عقل افزود که تماس های رئیس جمهور و نخست وزیر عراق با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و بیانیه وزارت خارجه عراق و تظاهرات پرشور مردم عراق در بغداد و دیگر استان ها و بیانیه هایی که احزاب در این باره منتشر کردند و پوشش گسترده حوادث توسط رسانه های عراقی نشان می دهد که عراق در همه سطوح حامی فلسطین و حقوق مردم آن است.

او گفت که مواضع کشورهای عربی درقبال این حوادث متفاوت است و افزود که  14 کشور در شورای امنیت خواستار توقف حملات اسرائیل شده اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا