انتقاد شدید رئیس شورای انتقالی جنوب از دولت وابسته به عربستان

«عیدروس الزبیدی»، رئیس شورای انتقالی جنوب یمن، حکومت «عبدربه منصور هادی» را به خودداری از اجرای توافق ریاض متهم کرد.

میدل ایست نیوز: «عیدروس الزبیدی»، رئیس شورای انتقالی جنوب یمن، حکومت «عبدربه منصور هادی» را به خودداری از اجرای توافق ریاض متهم کرد.

او طی اظهاراتی گفت که عدم بازگشت دولت مورد حمایت عربستان به عدن و افتتاح نشدن مقر وزارتخانه‌ها در این شهر به تعطیلی کشاندن توافق ریاض و اجرای پروژه‌های دشمنان است.

عیدروس تأکید کرد که مناطق جنوبی یمن گرفتار فروپاشی اقتصادی و خدماتی عمدی با هدف از میان بردن اعتماد به نفس جنوبیان و شکستن اراده آنها و منصرف کردنشان از پروژه ملی‌شان است.

او با اشاره به نیروهای وابسته به دولت عبدربه منصور هادی، آنان را به پیشبرد سیاست تنبیه دسته‌جمعی مردم جنوب و ایجاد آشوب و غارت اموال عمومی و برهم زدن بافت اجتماعی جنوب متهم کرد.

الزبیدی پایبندی همه طرف‌ها به توافق ریاض و تلاش برای پایان دادن به جنگ و رسیدن به مرحله روند سیاسی فراگیر با حضور همه طرف‌های مؤثر را خواستار شد و بار دیگر تأکید کرد که به تلاش‌ها برای «تشکیل دولت یمن جنوبی مستقل فدرالی» ادامه خواهد داد.

توافق ریاض توافق نامه ای میان دولت عبدربه منصور هادی و شورای انتقالی جنوب پس از اختلاف میان این دو گروه و تلاش شورای انتقالی برای اعلام استقلال جنوب یمن است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا