خنثی سازی حمله راکتی به پایگاه حریر در اربیل/ کشف 5 راکت آماده شلیک

نیروهای امنیتی عراقی با رصد تحرکات گروهی مسلح که راکت هایی را برای حمله به پایگاه حریر آماده کرده بودند، حمله به این پایگاه را خنثی کردند.

میدل ایست نیوز: نیروهای امنیتی عراق توانستند یک حمله راکتی در استان کرکوک را خنثی کنند. منابع امنیتی تاکید کردند که این حمله قرار بود پایگاه حریر که در اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق محل حضور نیروهای امریکایی عضو ائتلاف بین المللی است را هدف قرار دهد.

واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق در بیانیه ای گفت: بنابر داده های اطلاعاتی دقیق، 5 راکت از نوع گراد آماده شلیک و سکوی پرتاب این راکت ها کشف و ضبط شد.

این بیانیه افزود که این حمله راکتی قرار بود از روستای احصار از توابع ناحیه کوبری در اطراف استان کرکوک انجام شود.

یک مسئول نظامی عراقی به العربی الجدید گفت که تحرکات گروهی مسلح از طریق پهپاد صبح امروز رصد شد و نیروهای امنیتی برای ناکام گذاشتن این حمله راکتی به محل اعزام شدند.

این منبع بیان کرد که نیروهای امنیتی عراق در حال انجام تحقیقات برای شناسایی افرادی که اقدام به نصب موشک بر روی سکوی پرتاب کردند است به خصوص با توجه به اینکه این افراد خودروی دولتی و بدون پلاک داشتند.

وی با اشاره به اینکه داده های اطلاعاتی حاکی از آن است که این حمله قرار بود توسط یکی از گروه های مسلح عراق انجام شود، گفت این افراد قصد داشتند پایگاه حریر که میزبان نیروهای امریکایی عضو ائتلاف بین المللی ضد داعش است را هدف قرار دهند.

«ماجد شنکالی»، عضو حزب دموکرات کردستان در گفت وگویی تلفنی با العربی الجدید گفت که خنثی سازی این چنین عملیات تروریستی، اهمیت زیادی دارد، اما نیروهای امنیتی باید گروه ها و افرادی را که پشت این عملیات هستند را شناسایی و محاکمه کنند.

پایگاه حریر در 13 آوریل هدف حمله پهپادی و پیش از آن نیز هدف حمله راکتی قرار گرفته بود که منجر به کشته شدن شماری از شهروندان غیرنظامی عراقی و مجروح شدن پیمانکاران خارجی شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا