وزارت پیشمرگه: اتاق مشترک با ارتش عراق در مناطق مورد مناقشه فعالیت خود را آغاز کرده است

وزارت پیشمرگه از آغاز فعالیت مراکز هماهنگی مشترک میان این وزارتخانه و ارتش عراق در مناطق مورد مناقشه و محل فعالیت گروه تروریستی داعش خبر داد.

میدل ایست نیوز: وزارت پیشمرگه از آغاز فعالیت مراکز هماهنگی مشترک میان این وزارتخانه و ارتش عراق در مناطق مورد مناقشه و محل فعالیت گروه تروریستی داعش خبر داد.

سرهنگ عثمان محمد، مدیر رسانه‌ای وزارت امور پیشمرگه در گفت‌وگو با پایگاه خبری شفق نیوز تصریح کرد:مراکز هماهنگی مشترک میان ارتش عراق و نیروهای پیشمرگه فعالیت خود را از چند روز پیش در شماری از مناطق حد فاصل میان دو طرف در مناطق مورد مناقشه آغاز کرده است و از جمله مهم‌ترین این مناطق باید به کرکوک، مخمور، دیالی، سنجار، زمان و نینوا اشاره کرد.

سرهنگ محمد ادامه داد: پس از گفت‌وگوهای انجام شده میان بغداد و اربیل برای ایجاد 6 مرکز هماهنگی مشترک، تاکنون چهار مرکز هماهنگی در مناطق مختلف ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه مراکز هماهنگی گزارش‌های خود را به وزارت دفاع فدرال و پیشمرگه اقلیم کردستان ارائه می دهند، اظهار داشت: هدف از ایجاد اتاق هماهنگی، رصد تحرکات گروه تروریستی داعش و نظارت و پایش مناطق مورد مناقشه و ارائه گزارش درباره وضعیت میدانی این مناطق به وزارت دفاع و پیشمرگه است.

مدیر رسانه‌ای وزارت پیشمرگه اظهار داشت: مراکز هماهنگی میان پیشمرگه و ارتش عراق اکنون به ماموریت خود در رصد و پایش مناطق کم‌امن عمل می کند و ما منتظر آغاز عملیات مشترک علیه اهداف داعشی هستیم و این هدف اصلی ما از تشکیل این مراکز برای نابودسازی این گروه و جلوگیری از تحرکات آن هستیم.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا