دستگیری دو داعشی مسئول بمب گذاری در مسیر زائران کربلا

نیروهای امنیتی عراق دو تروریست داعشی که در مسیر زائران کربلا بمب گذاری کرده بودند را دستگیر کردند.

میدل ایست نیوز: واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز پنجشنبه از دستگیری دو تروریست که در عملیات بمب گذاری در اللطیفیه در جنوب بغداد و در مسیر زائران کربلا دست داشتند، خبر داد.

این واحد در بیانیه ای گفت: نیروهای امنیتی عراق این دو تروریست را براساس احکام ماده 4 تروریسم به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش دستگیر کردند.

این دو تروریست در ولایت جنوب فعالیت می کردند و در چندین عملیات بمب گذاری در باغ های شهر اللطیفیه در طی مسیر زائران به کربلا دست داشتند.

بیانیه واحد اطلاع رسانی عراق اشاره کرد که این دو تروریست از خانواده های داعشی بودند که برخی از آنها در عملیات آزادسازی کشته و عده ای دیگر توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

نیروهای امنیتی عراق برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جستجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر کشور ادامه می دهند.

عراق در دسامبر سال 2017، پس از حدود سه و نیم سال درگیری با داعش که حدود یک سوم کشور را اشغال کرده بود، آزادسازی تمام سرزمین های خود از چنگال این گروه تروریستی را اعلام کرد.

گفتنی است عناصر باقی مانده ای از داعش هنوز در مناطقی از بغداد، صلاح الدین، دیالی، کرکوک، نینوا، الانبار و… فعالیت دارند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا