قطر: باید اسرائیل راکتورهای هسته‌ای خود را به روی بازرسان بین‌المللی بگشاید

قطر بر اهمیت همکاری اسرائیل با آژانس انرژی هسته‌ای و گشودن راکتورهای خود به روی بازرسان بین المللی تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: قطر بر اهمیت همکاری اسرائیل با آژانس انرژی هسته‌ای و گشودن راکتورهای خود به روی بازرسان بین المللی تاکید کرد.

«سلطان المنصوری»، سفیر دائم قطر در سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین‌المللی در وین گفت: ما خواهان روشن شدن واقعیت قدرت هسته‌ای اسرائیل هستیم، تل‌آویو باید با آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای همکاری کند و راکتورهای خود را به روی بازرسان بگشاید.

المنصوری افزود: قطر از حاکمیت قانون در مناسبات بین المللی به عنوان تضمینی اساسی برای فراهم سازی محیط بین المللی مسالمت آمیز و با ثبات و تقویت‌کننده فرصت‌های توسعه پایدار همه ملت‌ها حمایت می کند.

وی گفت: هدف از خلع سلاح هسته‌ای بر اساس توافقات و قطعنامه‌های بین‌المللی، ارتقای حاکمیت قانون در روابط بین الملل است و همه کشورهای عربی از جمله قطر به معاهده عدم گسترس سلاح‌های هسته‌ای پیوسته اند اما اسرائیل از پیوستن به این تلاش‌ها خودداری می کند.

نماینده قطر اظهار داشت: تجاوزات اخیر اسرائیل علیه غزه و بکارگیری بی‌رویه خشونت علیه غیر نظامیان و ویران کردن زیرساخت‌های شهر منجر به خشم افکار عمومی جهان از جمله افکار عمومی داخل اسرائیل شد.

وی در پایان از جامعه جهانی و نهادهای مربوطه خواست از هدف مبتنی بر تخلیه منطقه خاورمیانه از تسلیحات هسته‌ای حمایت کنند و گام‌های عملی برای تحقق این هدف بر اساس مسئولیت قانونی و اخلاقی بردارند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا