امیر قطر نامه رئیس جمهوری مصر را دریافت کرد

امیر قطر با «سامح شکری»، وزیر امور خارجه مصر که به دوحه سفر کرده است، دیدار و گفت‌وگو کرد.

میدل ایست نیوز: «تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر قطر با «سامح شکری»، وزیر امور خارجه مصر که به دوحه سفر کرده است، دیدار و گفت‌وگو کرد.

«احمد حافظ»، سخنگوی وزارت امور خارجه مصر در توئیتی نوشت: شکری که حامل پیام «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهوری مصر به امیر قطر بود، با وی دیدار و رایزنی کرد.

خبرگزاری رسمی قطر هم اعلام کرد: شیخ تمیم بن حمد آل ثانی پیام مکتوب رئیس جمهوری مصر را دریافت کرد، پیامی که مربوط به مناسبات دوجانبه، تقویت و گسترش آن در راستای منافع دو کشور و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی است.

پیش از این، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، وزیر امور خارجه قطر و «سامح شکری»، رئیس دستگاه دیپلماسی مصر در دوحه درباره تقویت همکاری دوجانبه و چشم اندازهای همکاری دوطرفه گفت وگو کرده بودند.

شکری که شب گذشته در نخستین سفرش به قطر وارد دوحه شد، پیامی از جانب «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهوری مصر برای «تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر قطر آورد.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه مصر، وزرای امور خارجه دو کشور در مقر وزارت امور خارجه قطر و با حضور هیئت های دو کشور، مذاکره کردند.

وزیر امور خارجه قطر با انتشار توئیتی اعلام کرد در دیدار با همتای مصری خود به بررسی راه های تقویت همکاری دوجانبه و تحولات مثبت در روابط دوجانبه قطر و مصر، پرداخت.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی ضمن ابراز خرسندی از دیدار با وزیر امور خارجه مصر و هیئت همراه او در دوحه، نسبت به نقش آفرینی این نشست در تقویت اقدامات مشترک میان کشورهای عربی ابراز امیدواری کرد.

در همین رابطه وزیر امور خارجه مصر به شبکه خبری الجزیره گفت: اراده سیاسی مشترکی نزد مصر و قطر برای حل اختلافات و بررسی چشم اندازهای همکاری وجود دارد.

وزیر امور خارجه مصر قرار است فردا در نشست مشورتی وزرای امور خارجه اتحادیه عرب هم شرکت کند.

مصر در نیمه سال 2017 روابط خود را با قطر قطع کرد اما در 5 ژانویه 2021 در شهر العلای عربستان، دو کشور بر سر از سرگیری روابط فیمابین توافق کردند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − ده =

دکمه بازگشت به بالا