ناامنی مشکل تازه ای در کنار مشکلات اقتصادی و اجتماعی در لبنان

از آغاز سال 2021 لبنان شاهد افزایش 45.5 درصدی جرایم قتل و افزایش 144 درصدی جرایم سرقت بوده است.

میدل ایست نیوز: در کنار مشکلات مالی و اقتصادی و اجتماعی و سیاسی، مشکل امنیتی نیز به مسئله روزمره مردم لبنان تبدیل شده است.

تحولات روزهای گذشته و تکرار موارد سرقت و زورگیری باعث شده که بسیاری شب‌ها از خانه خارج نشوند یا شب‌ها کنار دستگاه‌های پرداخت پول نایستند.

«محمد فهمی»، وزیر کشور دولت پیشبرد امور لبنان، می‌گوید که پیش از این درباره خطر بحران امنیتی در کشور هشدار داده است، افزود که اگر اوضاع سیاسی و اقتصادی به همین منوال بماند شاهد افزایش مشکلات امنیتی خواهیم بود.

او گفت که وزارت کشور با همه توان خود برای تأمین امنیت و جلوگیری از آشوب و حفاظت از اموال عمومی و خصوصی تلاش می‌کند.

فهمی پیش از این در ماه مارس گفته بود که نیروهای امنیتی کشور به 90 درصد مسئولیت‌های خود نمی‌توانند عمل کنند.

«شرکت اطلاعات بین المللی» با انتشار آماری خبر داد که از آغاز سال 2021 لبنان شاهد افزایش 45.5 درصدی جرایم قتل و افزایش 144 درصدی جرایم سرقت بوده است.

«ریاض قهوجی»، رئیس مرکز تحلیل نظامی خاورمیانه، تأکید می‌کند که در نبود هرگونه چشم‌اندازی برای حل مسائل سیاسی و اقتصادی در کشور، این روند ادامه خواهد یافت.

به نظر وی با افزایش شدید قیمت کالاها و کاهش ارزش پول ملی و نبود هر هفت مؤلفه مربوط به امنیت انسانی (امنیت اقتصادی، غذائی، آموزشی، زیست محیطی، بهداشتی، سیاسی، اجتماعی) که به معنای شکست کامل حکومت در عمل به مسئولیت‌هایش است، طبیعی است که شاهد افزایش آمار جرم و جنایت در کشور باشیم.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الشرق الاوسط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا