ریاست جمهوری عراق حمله هوایی امریکا به مواضع حشد را محکوم کرد

سخنگوی ریاست جمهوری عراق تأکید کرده که این حمله و حوادث پیش از آن ازجمله حملات راکتی در اربیل و دیگر نقاط اقداماتی غیر قابل قبول و قانون‌شکنانه است.

میدل ایست نیوز: ریاست جمهوری عراق حمله هوایی به مواضعی در مرز عراق و سوریه را  محکوم کرد.

در بیانیه رسمی سخنگوی ریاست جمهوری عراق آمده که رئیس جمهور حمله به مواضعی در مرز عراق و سوریه را که موجب شهادت شماری از نیروهای الحشد الشعبی و زخمی شدن تعدادی از آنها شده محکوم می‌کند.

این بیانیه افزوده که این تنش‌ها محکوم و مصداق روشن نقض حاکمیت ارضی و امنیت ملی عراق است و تلاش‌های ملی برای تحقق امنیت و ثبات را با مشکل مواجه می‌کند.

در این بیانیه بار دیگر تأکید شده که عراق حاضر نیست که میدان نزاع‌ها و طرفی در محوربندی‌ها باشد چون آن را خلاف معاهده‌های بین‌المللی می‌داند.

سخنگوی ریاست جمهوری عراق افزوده که این حمله و حوادث پیش از آن ازجمله حملات راکتی در اربیل و دیگر نقاط اقداماتی غیر قابل قبول و قانون‌شکنانه است که به منافع عالی کشور آسیب می‌زند.

در این بیانیه از همه طرف ها خواسته شده که با خویشتنداری مانع از تنش شوند و به اقداماتی که به امنیت و ثبات عراق و منطقه آسیب زند کشیده نشوند.

این بیانیه همچنین تأکید کرده که عراق با قاطعیت و با تلاش‌های دیپلماتیک گسترده‌ای از همه مسیرها برای گفت‌وگو با همه طرف‌ها جهت تضمین امنیت و ثبات و تحقق حاکمیت ارضی کامل خود و کاهش تنش‌ها در منطقه حمایت می‌کند و با هرگونه اقدامات خصمانه ازجانب هر طرفی و به هر شکلی که باشد مخالف است.

بامداد روز گذشته وزارت دفاع امریکا اعلام کرد که مواضعی در نقاط مرزی عراق و سوریه را بمباران کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ریاست جمهوری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا