با انتخاب «صالح العاروری» مثلث سران حماس تکمیل شد

جنبش مقاومت اسلامی (حماس) «صالح العاروری» را به عنوان رئیس دفتر حماس در کرانه باختری انتخاب کرد.

میدل ایست نیوز: جنبش مقاومت اسلامی (حماس) «صالح العاروری» را به عنوان رئیس دفتر حماس در کرانه باختری انتخاب کرد.

همزمان با شرایط پیچیده سیاسی و امنیتی در نوار غزه و فلسطین، حماس می‌کوشد که رؤسای دفاتر خود در داخل و خارج را براساس آیین‌نامه‌های داخلی‌اش انتخاب کند. در این راستا در 10 مارس گذشته «یحیی السنوار» به ریاست دفتر حماس در غزه و در 12 آوریل «اسماعیل هنیه» به ریاست دفتر حماس در خارج از اراضی فلسطینی انتخاب شدند.

کانال «الاقصی»، وابسته به گروه حماس، اعلام کرد که کمیته انتخابات حماس در کرانه باختری اعلام کرده که هیئت‌های مشورتی و سران حماس در این منطقه «صالح العاروری» را به این مقام انتخاب کرده‌اند.

با انتخاب العاروری، حماس رؤسای سه بخش غزه، کرانه باختری، و خارج خود را به پایان رسانده و قرار است طی چند روز آینده شورای عمومی آن تشکیل جلسه دهد تا رئیس دفتر سیاسی حماس، عالی‌ترین مقام در تشکیلات حماس، را انتخاب کند. از سال 2017 تاکنون رئیس دفتر سیاسی حماس اسماعیل هنیه و صالح العاروری نایب رئیس است.

صالح العاروری از 1992 تا 2010 در زندان‌های اسرائیل به سر برده و پس از آن به سوریه تبعید شد. او پس از مدتی از سوریه به ترکیه و از آنجا به لبنان رفت و هم‌اکنون ساکن بیروت است.

او از 1987 عضو حماس و از 2010 عضو دفتر سیاسی آن بوده است. وی زاده 1966 در روستای عاروره در نزدیکی رام‌الله است و در دانشگاه الخلیل در رشته شریعت اسلامی تحصیل کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
عربی پست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا