ده ها شرکت خارجی در راه ناصریه برای اطلاع از فرصت های سرمایه گذاری

استاندار ذی‌قار خبر داد که ده‌ها شرکت ترکیه‌ای و چینی و عربی طی روزهای آینده برای اطلاع از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این استان به ناصریه سفر خواهند کرد.

میدل ایست نیوز: «احمد الخفاجی»، استاندار ذی‌قار، خبر داد که ده‌ها شرکت ترکیه‌ای و چینی و عربی طی روزهای آینده برای اطلاع از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این استان به ناصریه سفر خواهند کرد.

الخفاجی به روزنامه رسمی «الصباح» عراق گفت که وی در مذاکرات اولیه با این شرکت‌ها آنها را در جریان پروژه‌های مسکن، برق، و پروژه‌های صنعتی در این استان قرار داده است.

وی گفت که در سفر به ترکیه پیشنهاد ارائه تسهیلات به شرکت‌های ترکیه‌ای برای فعالیت جهت راه‌اندازی طرح‌های گردشگری و نوسازی منطقه اهوار (تالاب‌های عراق که در فهرست یونسکو ثبت شده) را مطرح کرده است.

استاندار ذی‌قار تأکید کرد که سهم بودجه این استان صرف پروژه‌های خدماتی و شهری در شهرها و شهرستان‌های استان خواهد شد و افزود که این استان در این بخش بسیار ضعیف و محروم است.

وی افزود که این اقدام موجب افزایش فرصت‌های شغلی در استان می‌شود.

استان ذی‌قار (مرکز آن: ناصریه) از استان‌های محروم عراق است که شاهد پرشورترین تظاهرات و اعتراضات بعد از بغداد بود. این تظاهرات در این استان تا چند ماه پیش ادامه داشت تا اینکه انتخاب احمد الخفاجی از میان چهره‌های فعال مدنی استان تاحدودی موجب فروکش کردن تظاهرات در استان شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الصباح

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا