رایزنی رئیس جمهوری و نخست‌وزیر عراق با وزیر تجارت عربستان درباره تقویت مبادلات تجاری مشترک

«ماجد القصبی»، وزیر تجارت عربستان در سفر به بغداد با رئیس جمهوری و نخست‌وزیری عراق درباره تقویت مبادلات تجاری میان دو کشور رایزنی کرد.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق در دیدار با «ماجد القصبی»، وزیر تجارت عربستان و هیات همراه درباره تقویت مبادلات تجاری میان دو کشور رایزنی کرد.

بر اساس بیانیه دفتر رسانه‌ای نخست‌وزیری، القصبی ضمن تبریک و تهنیت پادشاه و ولیعهد سعودی به الکاظمی به مناسبت عید مبارک قربان، برای مردم دو کشور آرزوی پیشرفت و شکوفایی بیشتر کرد، در مقابل نخست‌وزیر عراق هم خواستار انتقال تبریکات وی به پادشاه و ولیعهد عربستان به مناسبت عید قربان شد.

دو طرف در ادامه درباره توسعه مناسبات دوجانبه میان بغداد و ریاض، راهکارهای تقویت همکاری در زمینه اقتصاد و سرمایه‌گذاری، همکاری و تلاش برای تقویت تجارت مشترک و گسترش آن، پشت سر نهادن موانع پیش روی و تسهیل اجرای توافقات در راستای همکاری دوجانبه در زمینه‌های مختلف رایزنی کردند.

الکاظمی در این دیدار ضمن تمجید از سطح روابط میان دو کشور و اعلام تمایل بغداد برای تقویت آن، نسبت به گسترش چشم‌اندازهای همکاری مشترک در قالب شورای هماهنگی عراق-عربستان در راستای منافع مشترک ابراز امیدواری کرد.

هیات سعودی پیش از این با «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق نیز دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و راهکارهای تقویت آن در همه زمینه‌ها گفت‌وگو کرده بود.

برهم صالح در این دیدار بر اهمیت توسعه مناسبات دوجانبه و تقویت چشم‌اندازهای همکاری در زمینه‌های مختلف از طریق شورای هماهنگی دو کشور و همکاری در زمینه‌هایث اقتصادی، تجاری، کشاورزی و سرمایه‌گذاری و بخش نفت تاکید کرده بود.

رئیس جمهوری عراق در ادامه ضمن اشاره به اهتمام دو کشور برای تقویت همکاری‌ها میان عراق و شورای همکاری، تاکید کرده بود: عراق امن، باثبات، دارای حاکمیت و برخوردار از مناسبات عمیق و مستحکم با کشورهای عربی و اسلامی، امری ضروری در تحکیم امنیت و ثبات و توسعه در منطقه است.

در مقابل، وزیر تجارت عربستان ضمن تشکر از برهم صالح، بر تعهد ریاض به حمایت از امنیت و ثبات بغداد و تقویت پیوندهای همکاری میان دو کشور در زمینه‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری و تجاری در راستای منافع دو کشور تاکید کرده بود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دکمه بازگشت به بالا