هشدار درباره خطر از کنترل خارج شدن وضعیت کرونا در عراق

دولت عراق بار دیگر نسبت به خطر از کنترل خارج شدن ابتلا به کرونا هشدار داد و تأکید کرد که موارد ابتلا به طرز خطرناکی افزایش یافته است.

میدل ایست نیوز: دولت عراق بار دیگر نسبت به خطر از کنترل خارج شدن ابتلا به کرونا هشدار داد و تأکید کرد که موارد ابتلا به طرز خطرناکی افزایش یافته است.

«سیف البدر»، سخنگوی وزارت کشور عراق گفت که این وزارتخانه سناریوهای گوناگونی را در صورت گسترش بیشتر همه گیری در نظر گرفته است و هشدار داد که اگر بی توجهی به پروتکل های بهداشتی ادامه پیدا کند شاهد افزایش بی سابقه موارد ابتلا خواهیم بود.

او گفت که حتی اگر نیروهای امنیتی تردد در خیابان ها را محدود کنند، هیچ گونه رعایت مسائل بهداشتی در بازارهای مردمی دیده نمی شود و همه خطر همین جاست.

«جاسب الحجامی»، مدیر کل اداره بهداشت منطقه کرخ بغداد، اعلام کرد که وضعیت کرونا در عراق در حال پیچیده شدن است و افزود که موجب تأسف است که روز سه شنبه در مراکز بهداشتی این منطقه 15 تن جان خود را از دست داده اند و 500 بیمار در وضعیت خطرناک قرار دارند و حدود 15 هزار بیمار هم در خانه در حال درمان هستند.

او از مردم خواست که در اجرای پروتکل های بهداشتی همکاری کنند و افزود که اگر این وضعیت بی توجهی کامل به مسائل بهداشتی ادامه پیدا کند اوضاع بسیار پیچیده خواهد شد.

«عبد عون العبادی»، عضو کمیسیون بهداشت مجلس عراق، نیز تأکید کرد که مسئولیت گسترش ویروس متوجه مردم است چون نه به توصیه های مراکز بهداشتی درباره رعایت پروتکل ها و استفاده از ماسک و خودداری از حضور در تجمعات توجه می کنند، نه به واکسن توجه چندانی نشان می دهند.

او خواستار اقدام جدی برای رسیدگی به این وضعیت پیش از آنکه از کنترل خارج شود، شد.

براساس آمارهای امروز (چهارشنبه) وزارت بهداشت عراق 8320 تن در 24 ساعت گذشته به کرونا مبتلا شده و 69 تن نیز جان خود را از دست داده اند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + پنج =

دکمه بازگشت به بالا