تشدید تنش‌ها در شمال سوریه/ احتمال عملیات نظامی ترکیه علیه قسد

مناطق شمالی سوریه شاهد تشدید تنش میان نیروهای ترکیه و گروه‌های «ارتش ملی» از یکسو و نیروهای دموکراتیک کُرد از سوی دیگر است.

میدل ایست نیوز: پس از کشته شدن دو سرباز ترکیه در پی حمله موشکی قسد به خودروی نظامی در شمال سوریه، این مناطق شاهد تشدید تنش میان نیروهای ترکیه و گروه‌های «ارتش ملی» از یکسو و نیروهای دموکراتیک کُرد (قسد) است.

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: در پی حمله موشکی به یک خودروی نظامی به هنگام حرکت به سمت پایگاهی در منطقه «درع الفرات» دو سرباز ترکیه‌ای کشته و دو نفر دیگر زخمی و به بیمارستان انتقال داده شدند. همچنین مواضع تروریست‌ها پس از این عملیات، شناسایی و مورد هدف قرار گرفت.

در همین رابطه، منابع محلی به العربی الجدید گفتند: ارتش ترکیه مواضع قسد در روستای الهوشریه و الجات واقع در شمال منبج حلب را هدف گرفتند. همچنین توپخانه ترکیه مواضع قسد در محورهای تل رفعت و شیراوا در شمال حلب و مناطق الکاوکلی و الحصان را بمباران کرد، در این میان درگیری‌هایی میان قسد و نیروهای ارتش ملی مورد حمایت ترکیه در دو محور قیراطه و توخار در نزدیکی منبج درگرفت.

نیروهای ترکیه همچنین با ده‌ها توپ و خمپاره مواضع قسد در عین عیسی و اطراف آن را هدف گرفتند.

در این میان، ناظران احتمال پیشروی ترکیه و نیروهای ارتش ملی در قالب عملیات نظامی محدود در برخی مناطق شمالی سوریه با هدف دور کردن گشتی‌های ترکیه از تیررس خمپاره‌ها و موشک‌های عناصر قسد را بعید نمی دانند.

در همین ارتباط، «ابوعمر البوکمالی»، فعال اجتماعی سوری به العربی الجدید گفت: ترکیه تاکنون چندین بار تهدید به عملیات نظامی زمینی علیه قسد کرده، اما به دلیل مخالفت امریکا و عدم چراغ سبز روسیه عقب نشینی کرده است اما با افزایش حملات به نیروهای ترکیه، بهانه این کشور برای عملیات نظامی تقویت می شود.

نیروهای دموکراتیک کُرد سوریه (قسد) که مورد حمایت امریکا قرار دارند، بر بخش‌هایی از شمال سوریه تسلط دارند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا