کشته شدن دومین فرزند یک فعال مدنی در بصره

نیروهای امنیتی عراق جسد «علی کریم»، پسر «فاطمه البهادلی»، فعال اجتماعی و حقوق زنان، در منطقه الزبیر استان بصره را کشف کردند.

میدل ایست نیوز: نیروهای امنیتی عراق جسد «علی کریم»، پسر «فاطمه البهادلی»، فعال اجتماعی و حقوق زنان، در منطقه الزبیر استان بصره را کشف کردند.

علی کریم (زاده 1995) روز گذشته پس از خروج از خانه ناپدید شد و بعد از چند ساعت نیروهای امنیتی استان بصره جسد وی را کنار خیابانی در الزبیر یافتند.

به گزارش «ناس نیوز»، به نقل از منابع امنیتی در استان بصره، نشانه‌های شلیک دو گلوله به سر و یک گلوله به سینه وی دیده می‌شود و از کیف پول و مدارک همراه وی اثری نیست.

او فرزند «فاطمه البهادلی»، فعال اجتماعی اهل بصره است که یک پایگاه به نام «سازمان فردوس» را اداره می‌کند. این سازمان یک نهاد غیر سیاسی فعال در عرصه توانمندسازی زنان و جوانان است که از سال 2003 فعالیت می‌کند.

در مه 2019 نیز یک پسر دیگر البهادلی جان خود را از دست داد که در گزارش‌های رسمی علت فوت وی «خودکشی» عنوان شد اما تردیدهایی در این باره وجود دارد به خصوص که مرگ وی چند ساعت پس از قرار وی برای حضور در یک نشست عمومی رخ داد. جسد وی به دارآویخته کشف شد.

انتشار فیلمی از اعلام خبر فوت فرزند دوم البهادلی به وی بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی عراق یافته است.

او در این فیلم می‌گوید که پیش‌تر از وی خواسته بودند که بصره را ترک کند اما وی حاضر به این کار نشد و این حادثه پاسخ آنها به بی توجهی‌اش به تهدیدهاست.

او درباره اینکه این تهدیدها را ازجانب چه کسانی دریافت کرده چیزی نمی‌گوید، اما پیش از این گروه های مسلح، او را به وابستگی به امریکا متهم کرده بودند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ناس نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا