دستگیری قاتل فرزند فعال مدنی بصره

واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق از دستگیری عامل ترور فرزند فعال مدنی اهل بصره، «فاطمه البهادلی» خبر داد.

میدل ایست نیوز: واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق از دستگیری عاملان ترور فرزند فعال مدنی اهل بصره، «فاطمه البهادلی» خبر داد.

در بیانیه رسمی این واحد آمده که زیر نظر مستقیم فرمانده کل نیروهای مسلح عراق دستگاه اطلاعات وزارت کشور توانست قاتل «علی کریم» فرزند «فاطمه البهادلی»، فعال مدنی بصره، را دستگیر کند.

این بیانیه افزوده که پس از تلاش‌های گسترده امنیتی از محل وقوع حادثه، این فرد با همکاری دستگاه اطلاعاتی اقلیم کردستان عراق دستگیر شده است.

پیش از این استاندار بصره اعلام کرده بود که فرد بازداشت‌شده «مقداد المالکی» نام دارد.

روز یکشنبه نیروهای امنیتی عراق جسد «علی کریم»، پسر «فاطمه البهادلی»، فعال اجتماعی و حقوق زنان، در منطقه الزبیر استان بصره را کشف کردند.

علی کریم (زاده 1995) روز یکشنبه پس از خروج از خانه ناپدید شد و بعد از چند ساعت نیروهای امنیتی استان بصره جسد وی را کنار خیابانی در الزبیر یافتند.

به گزارش «ناس نیوز»، به نقل از منابع امنیتی در استان بصره، نشانه‌های شلیک دو گلوله به سر و یک گلوله به سینه وی دیده می‌شود و از کیف پول و مدارک همراه وی اثری نیست.

او فرزند «فاطمه البهادلی»، فعال اجتماعی اهل بصره بود که یک پایگاه به نام «سازمان فردوس» را اداره می‌کند. این سازمان یک نهاد غیر سیاسی فعال در عرصه توانمندسازی زنان و جوانان است که از سال 2003 فعالیت می‌کند.

در مه 2019 نیز یک پسر دیگر البهادلی جان خود را از دست داد که در گزارش‌های رسمی علت فوت وی «خودکشی» عنوان شد اما تردیدهایی در این باره وجود دارد به خصوص که مرگ وی چند ساعت پس از قرار وی برای حضور در یک نشست عمومی رخ داد. جسد وی به دارآویخته کشف شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا