فؤاد حسین: عراق در پی ادامه همکاری با جامعه جهانی برای مبارزه با تروریسم است

وزیر امور خارجه عراق گفت که خطر داعش چه به لحاظ تشکیلاتی و چه به لحاظ فکری همچنان جدی است و بقایای تروریست‌های داعش در عراق و سوریه حضور دارند.

میدل ایست نیوز: «فؤاد حسین»، وزیر امور خارجه عراق، در دیدار «نیکولای روی‌یر»، نماینده فرانسه در سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت، تحولات داخلی عراق و منطقه و گفت‌وگوی راهبردی عراق و امریکا را بررسی کرد.

براساس بیانیه رسمی وزارت امور خارجه عراق، فؤاد حسین در این دیدار از مواضع فرانسه در حمایت از درخواست عراق درباره ارسال تیم ناظران انتخاباتی شورای امنیت قدردانی کرد و گفت که انتخابات برای ثبات و آینده عراق بسیار مهم است و نقش ناظران بین‌المللی برای افزایش سطح شفافیت و اعتماد رأی‌دهندگان به انتخابات ضروری است.

وزیر امور خارجه عراق همچنین با اشاره به آینده حضور نظامی امریکا در کشورش تأکید کرد که بغداد خواستار ادامه همکاری با جامعه بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم است و نتایج دور چهارم گفت‌وگوی راهبردی عراق و امریکا که به خروج نیروهای رزمی امریکا از عراق تا پایان 2021 خواهد انجامید در همین راستاست.

او گفت که خطر داعش چه به لحاظ تشکیلاتی و چه به لحاظ فکری همچنان جدی است و بقایای تروریست‌های داعش در عراق و سوریه حضور دارند و در کنار آنها تروریست‌های دیگری نیز هستند که در پی عبور از مرزهای عراق هستند. برای همین همکاری با نیروهای خارجی برای آموزش و مشورت و تبادل اطلاعات مهم است.

فؤاد حسین همچنین تأکید کرد که عراق می‌کوشد با تقویت گفت‌وگو میان کشورهای منطقه سیاست خارجی خود را بر پایه همکاری برای افزایش ثبات در منطقه تعریف کند تا به راه‌حل‌های سازنده و پایدار و مورد رضایت همه طرف‌های منطقه برسد.

نماینده فرانسه در سازمان ملل نیز بر ادامه حمایت کشورش از دولت عراق در همه زمینه‌ها تأکید کرد و افزود که جایگاه و اهمیت عراق گسترش روابط عراق و فرانسه را ایجاب می‌کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
وزیر خارجه عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا