العبادی: تشکل سیاسی جریان صدر از مشارکت در انتخابات انصراف نداده است

العبادی تأکید کرد که با توافق همه نیروها در کشور بر سر اجرای انتخابات در 10 اکتبر هیچ توجیهی برای تعویق انتخابات وجود ندارد.

میدل ایست نیوز: «حیدر العبادی»، رئیس شورای رهبری ائتلاف نیروهای حکومت ملی، تأکید کرد که تشکل سیاسی جریان صدر از مشارکت در انتخابات انصراف نداده است.

او در مصاحبه با شبکه «الفرات نیوز» گفت که انصراف جریان صدر از انتخابات ناممکن است چون کمیساریای مستقل انتخابات مهلت انصراف را پایان‌یافته اعلام کرده و افزود که تشکل سیاسی صدر هیچ‌گاه اعلام نکرده که از مشارکت در انتخابات منصرف شده است.

العبادی تأکید کرد که با توافق همه نیروها در کشور بر سر اجرای انتخابات در 10 اکتبر هیچ توجیهی برای تعویق انتخابات وجود ندارد و اگر چنین تعویقی رخ دهد معلوم نیست اوضاع کشور به کجا کشیده شود.

وی آغاز کارزار انتخاباتی در عراق را بسیار زود دانست و گفت که تصمیم کمیساریا برای اختصاص 3 ماه فعالیت تبلیغاتی عجیب بوده است و افزود که انتخابات به آگاهی سیاسی و مردمی نیاز دارد.

نخست وزیر اسبق عراق گفت که موضوع کرونا باعث می‌شود که ناظران بین‌المللی کمی به عراق اعزام شوند و شماری که اعلام شده برای نظارت بر انتخابات در سراسر کشور کفایت نمی‌کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا