فؤاد حسین: عراق اجازه نخواهد داد که به میدان جنگ تبدیل شود

وزیر امور خارجه عراق در دیدار با سفرای کشورهای عربی و نمایندگان دیپلماتیک در پاکستان خواستار احترام به حاکمیت عراق و توقف نقض آن شد.

میدل ایست نیوز: «فؤاد حسین»، وزیر امور خارجه عراق در حاشیه سفرش به پاکستان با سفرای کشورهای عربی و نمایندگان هیئت های دیپلماتیک دیدار و درباره تحولات در سطح کشورهای عربی، منطقه و بین المللی و حمایت از تلاش ها برای کاهش تنش در کل منطقه گفت وگو کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق در این دیدار بر لزوم تلاش بیشتر و هماهنگی بین کشورهای عربی برای مقابله با تلاش ها برای ایجاد بحران در روابط بین ملت های منطقه و ایجاد تنش تاکید و اشاره کرد که عراق با تروریست های داعشی که از کشورهای مختلف جهان آمده بودند در دفاع از خود و به نیابت از تمام جهان مقابله کرد.

وی با اشاره به اینکه عراق اجازه نخواهد داد که به میدان جنگ تبدیل شود، خواستار احترام به حاکمیت عراق و توقف نقض حاکمیت آن شد.

حسین همچنین به پایبندی عراق به حاکمیت خود و تقویت آن از طریق حفظ هماهنگی و ارتباط با طرف های مختلف و از طریق اقدامات و تلاش های بین المللی اشاره کرد.

مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات آتی عراق در موعد مقررش براساس استانداردها و شروطی که اعتماد ملت عراق به اثربخشی مشارکت سیاسی را بازگرداند علاوه بر نشست کشورهای همجوار عراق که اواخر ماه جاری در بغداد برگزار خواهد شد از دیگر محورهای گفت وگوی وزیر خارجه عراق با سفرای کشورهای عربی و نمایندگان دیپلماتیک در پاکستان بود.

فؤاد حسین درباره وضعیت امنیتی افغانستان و تاثیر خطرناک آن برای کشورهای منطقه همانطور که در گذشته رخ داد، صحبت کرد.

وی در پایان بر اهمیت روابط با پاکستان در زمینه های نظامی و توسعه بخش های اقتصاد، آموزش و بهداشت تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
وزارت خارجه عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا