واکنش ها به بازگشت مقتدی صدر به انتخابات عراق

تصمیم صدر در بازگشت به انتخابات واکنش هایی را در پی داشت و برخی از نیروهای و شخصیت های سیاسی عراق از این تصمیم استقبال کردند.

میدل ایست نیوز: «مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر که پیشتر تصمیم به تحریم انتخابات آتی عراق گرفته بود، از تصمیم خود منصرف شد و اعلام کرد که با جدیت در انتخابات آتی شرکت خواهد کرد.

تصمیم صدر در بازگشت به انتخابات واکنش هایی را در پی داشت و برخی از نیروهای و شخصیت های سیاسی عراق از این تصمیم استقبال کردند.

«مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق ضمن استقبال از بازگشت جریان صدر برای مشارکت در انتخابات آتی، از همه نیروها و رهبران سیاسی که برای بازگشت صدر تلاش کردند، تشکر کرد.

وی در ادامه از سایر تحریم کنندگان انتخابات نیز خواست مواضع مشابه ای اتخاذ کنند و نسبت به مشارکت گسترده مردم در انتخابات ابراز امیدواری کرد.

«حسن الکعبی»، نائب رئیس اول پارلمان عراق نیز اعلام کرد که شجاعانه برای اجرای تصمیمات رهبر جریان صدر و دستورات و سند اصلاحاتی وی خواهد ایستاد.

ائتلاف پارلمانی نصر به رهبری «حیدر العبادی» نیز از بازگشت صدر به انتخابات استقبال و اعلام کرد که بازگشت او انگیزه ملی برای مشارکت مردمی گسترده در انتخابات ایجاد کرده است.

از طرفی دیگر جبهه ترکمن های عراق در واکنش به بازگشت صدر برای حضور در انتخابات آتی عراق، گفت از تصمیم صدر برای ورود با جدیت به انتخابات پارلمانی عراق استقبال می کند.

«مضر الکروی»، نماینده دیالی در پارلمان عراق از دیگر افرادی بود که به تصمیم صدر برای بازگشت به انتخابات واکنش نشان داد و گفت که جریان صدر نیروی سیاسی بزرگی است و عدم مشارکت آن در انتخابات آتی مشکل برزگی ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه انتظار می رفت جریان صدر براساس چارچوبی در حمایت از اصل اصلاحات که مطالبه همه نیروهای سیاسی است، به عرصه انتخابات بازگردد، بر لزوم اعطای حق و آزادی به رای دهندگان برای رای دادن تاکید کرد.

«صالح محمد العراقی»، بازتاب دهنده مواضع مقتدی صدر نیز با انتشار پستی خواست که همراهی با صدر در سطح مورد انتظاری باشد که فاسدان، عادی کنندگان روابط و وابستگان را به خشم آورد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا