درخواست وزارت دفاع عراق از نیروهای پیشمرگه برای اخراج عناصر پ ک ک

زیر دفاع عراق از نیروهای پیشمرگه خواست تا عناصر پ ک ک را از اقلیم کردستان بیرون کنند چرا که این عناصر در حوزه استحفاظی نیروهای پیشمرگه قرار دارند.

میدل ایست نیوز: «جمعه عناد»، وزیر دفاع عراق از نیروهای پیشمرگه خواست تا عناصر پ ک ک را از اقلیم کردستان بیرون کنند چرا که این عناصر در حوزه استحفاظی نیروهای پیشمرگه قرار دارند.

عناد در مرکز گفت‌وگوهای الرافدین که در بغداد برگزار شد، ضمن اشاره به اینکه حزب کارگران کردستان ترکیه (پ ک ک) گروهی غیر عراقی است که از جغرافیای این منطقه برای ورود به عراق سوء استفاده کرده است، گفت: اگر توانمندی ما کامل بود و با پیچیدگی‌های نظیر موضوع داعش دست به گریبان نبودیم، پ ک ک را از عراق بیرون می‌کردیم.

وزیر دفاع عراق در ادامه از عناصر مسلح پ ک ک خواست تا به ترکیه بازگردند و نه از داخل اراضی عراق بلکه در ترکیه مبارزه کنند، اظهار داشت: من از ترکیه دفاع نمی‌کنم اما پ ک ک در کوه‌های شمال عراق حضور دارد و از این مناطق برای تاثیرگذاری بر امنیت ترکیه استفاده می‌کند.

وی درباره عملیات بمباران مکرر ارتش ترکیه علیه مواضع پ ک ک در شمال عراق گفت: اگر گروه‌هایی امنیت عراق را به این شکل تهدید می‌کردند، ما نیز با بمباران هوایی یا توپخانه‌ای مقابله می‌کردیم.

عناد در ادامه ضمن تاکید بر لزوم تسریع نیروهای پیشمرگه برای بیرون راندن پ ک ک، متعهد شد که وزارت دفاع نیز از نیروهای پیشمرگه در این باره حمایت خواهد کرد.

وزیر دفاع عراق در پایان گفت: اگر عراق در وضعیت طبیعی خود بود، هیچکس نمی‌توانست در اراضی این کشور مداخله کند.

پیش از این، جبار یاور، قائم‌مقام وزارت پیشمرگه اقلیم کردستان از نگرانی اربیل از درگیری‌ها میان ارتش ترکیه و عناصر پ ک کدر مناطق اقلیم خبر داده بود.

وزارت دفاع ترکیه هفته گذشته اعلام کرد جنگنده‌ها و هواگردهای ارتش این کشور موفق شده است 28 هدف مربوط به پ ک ک را در داخل اراضی عراق منهدم کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا