«فالح الفیاض»: الحشد الشعبی کنترلی بر «گروه‌های مقاومت» ندارد

رئیس سازمان الحشد الشعبی تاکید کرد حشد کنترلی بر «گروه‌های مقاومت» ندارد و باید میان آن و دیگر گروه‌های زیرمجموعه حشد تفاوت قائل شد.

میدل ایست نیوز: «فالح الفیاض»، رئیس سازمان الحشد الشعبی تاکید کرد حشد کنترلی بر «گروه‌های مقاومت» ندارد و باید میان آن و دیگر گروه‌های زیرمجموعه حشد تفاوت قائل شد.

الفیاض در سخنانی در مرکز گفت‌وگوهای الرافدین گفت: ما از شایعاتی که الحشد الشعبی را گروهی قانون‌گریز توصیف می‌کند، تعجب می‌کنیم، این حشد بود که به هنگام جنگ با داعش کشور از سقوط حفظ کرد.

وی افزود: الحشد الشعبی به توافق میان بغداد و واشنگتن پایبند است و حمله به امریکایی‌ها از جانب حشد نبوده است و باید میان گروه‌های زیرمجموعه حشد و گروه‌های مقاومت که ما در سازمان حشد کنترلی بر آنها نداریم، تفاوت قائل شد.

رئیس سازمان الحشد الشعبی ادامه داد: در دولت دونالد ترامپ، نیروها و مقرهای حشد از سوی نیروهای امریکایی و اسرائیلی مورد هدف قرار گرفتند.

الفیاض اظهار داشت: الحشد الشعبی با فتوای آیت‌الله العظم سیستانی تشکیل شد و نیروهای پیشمرگه پشتیبان ارتش عراق است.

وی گفت: شمار نیروهای حشد، 149 هزار نفر است که 40 هزار نفر از آنها از مناطق غربی هستند.

رئیس الحشد الشعبی افزود: من موافق باقی ماندن حکومت هستم و اجازه نخواهم داد تحت عنوان اصلاح، حکومت از هم فروبپاشد همچنین برخی گروه‌های سیایس منافق به هنگام تظاهرات از زخم وطن سوء استفاده کردند و برخی وطن را حفظ کردند.

وی گفت: ما موافق برنامه اصلاحات هستیم ولی نه اینگونه، هرکس که به خیابان می‌آید، نمی‌تواند حکومت را ساقط کند، اگر ارتش از خیابان عقب‌نشینی می‌کرد، جنگ داخلی می‌شد.

الفیاض در پایان گفت: نام‌گذاری الحشد الشعبی به گروه‌های شبه‌نظامی، توهین به مردم عراق است و حشد اقدامات حقوقی علیه گروه‌ها و افرادی که حشد را گروه شبه‌نظامی می‌نامند، اتخاذ خواهد کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
از طريق
بغداد الیومشفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا