وقوع انفجار در مسیر کاروان ائتلاف بین المللی در جنوب عراق

یک کاروان حمایت لجستیکی ائتلاف بین المللی در جنوب عراق هدف انفجار بمب قرار گرفت.

میدل ایست نیوز: یک منبع امنیتی مسئول امروز سه شنبه از حمله به یک کاروان حمایت لجستیکی ائتلاف بین المللی در جنوب عراق خبر داد.

این منبع به پایگاه خبری «شفق نیوز» گفت: یک بمب در مسیر کاروان حمایت لجستیکی ائتلاف بین المللی در استان دیوانیه در جنوب عراق منفجر شد.

وی اشاره کرد که این انفجار خسارت جانی در پی نداشت و فقط منجر به خسارت مادی به یکی از خودروهای کاروان شد که آن هم پس از مدتی به مسیر خود ادامه داد.

کاروان های ائتلاف بین المللی همواره در استان های جنوبی عراق هدف حمله قرار می گیرند که معمولا هیچ خسارت مادی یا جانی در پی ندارد.

این کاروان ها با بمب های دست ساز محلی که در کنار جاده ها جاسازی شده است، و از طریق کنترل از راه دور منفجر می شود.

پیش از این فرماندهی ستاد عملیات سومر در عراق از طرح جدید برای تامین امنیت جاده های برون شهری در استان های جنوبی عراق به منظور حفاظت از کاروان های حمایت لجستیکی ائتلاف بین المللی در برابر حملات احتمالی خبر داده بود.

فرمانده ستاد عملیات سومر با اشاره به اینکه نیروهای امنیتی مبارزه با مواد منفجره در طول مسیر مستقر هستند، طرح جدید برای تامین امنیت کاروان های لجستیکی ائتلاف بین المللی را نصب دوربین های حرارتی و همزمان برقراری گشت ها برای کمک به اداره راه ها و امور ایست بازرسی ها برای حفاظت از کاروان های ائتلاف بین المللی اعلام کرد.

ستاد عملیات سومر درون پایگاه نظامی امام علی (ع) در ذی قار شکل گرفته که حوزه مسئولیت آن منحصر به استان های ذی قار، میسان و المثنی است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا