حمله داعش به اطراف خانقین/ الحشد الشعبی دو داعشی را در بغداد دستگیر کرد

در حمله داعش به دو منطقه در اطراف خانقین، چند نیروی نظامی عراق مجروح شدند و از طرفی الحشد الشعبی دو داعشی را در بغداد دستگیر کرد.

میدل ایست نیوز: یک منبع امنیتی در دیالی از مجروح شدن چند نظامی عراقی در دو حمله داعش در اطراف خانقین در شمال شرق دیالی خبر داد.

این منبع به پایگاه خبری «شفق نیوز» گفت: عناصر گروه تروریستی داعش به یکی از مراکز تیپ یکم لشکر یکم ارتش عراق در روستای الغایه در اطراف خانقین و منطقه حلوان بین جلولاء و خانقین حمله کردند.

وی افزود: تجهیزات و نیروهای ارتش برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی به محل اعزام شدند که یک بمب در مسیر آنها منجفر شد و شماری از آنها مجروح شدند.

از طرفی دیگر در بغداد، الحشد الشعبی از دستگیری دو تروریست بارز داعش خبر داد.

در بیانیه الحشد الشعبی آمده است: نیرویی از اداره امنیت و انضباط الحشد الشعبی توانست با نیروهای امنیتی منطقه در نهر صافی واقع در شمال بغداد یک تروریست داعشی را دستگیر کند.

الحشد الشعبی اشاره کرد که این تروریست وابسته به داعش بوده و پیش از آزادسازی عراق از دست داعش در واحد مهندسی نظامی در ولایت شمال بغداد فعالیت می کرد و در حال حاضر نیز در واحد تخصصی تجهیز و انفجار بمب در ولایت عراق، بخش شمال بغداد فعالیت داشت.

نیروهای الحشد الشعبی همچنین یک تروریست دیگر که عضو داعش در ولایت جنوب عراق، بخش جنوب بغداد فعالیت می کرد را با همکاری نیروهای پلیس فدرال دستگیر کردند.

این تروریست به عنوان عنصر پشتیبانی و حمل و نقل در بخش المدائن در جنوب بغداد فعالیت می کرد.

نیروهای امنیتی عراق برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جستجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر کشور ادامه می دهند.

گفتنی است عناصر باقی مانده ای از داعش هنوز در مناطقی از بغداد، صلاح الدین، دیالی، کرکوک، نینوا، الانبار و… فعالیت دارند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوزالسومریة نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا