نفتالی بنت: فرار اسرای فلسطینی نتیجه زنجیره بزرگی از اشتباهات و ناکامی های پیاپی است

«نفتالی بنت» گفت که اسرائیل در سال‌های گذشته گرفتار مشکلات بسیار سختی شد و بسیاری از نهادهایش در وضعیت فروپاشی هستند.

میدل ایست نیوز: «نفتالی بنت»، نخست وزیر اسرائیل، با انتقاد شدید از دوره حکومت بنیامین نتانیاهو، فرار اسرای فلسطینی از زندان را نتیجه زنجیره بزرگی از اشتباهات و ناکامی های پیاپی در تشکیلات حکومتی خواند.

به گزارش «اسپوتنیک»، نخست وزیر اسرائیل در آغاز جلسه امروز هیئت وزرا تأکید کرد که فرار اسرا از زندان نشانه «زنجیره بزرگی از اشتباهات و ناکامی‌های پیاپی» است و افزود که برخی نهادهای اسرائیل در سال‌های اخیر فروپاشیده است.

او گفت که بخش زندان‌ها در اسرائیل با مشکلات بزرگ و روشنی مواجه است و افزود که با کسانی که در این حادثه کوتاهی کرده‌اند به‌شدت برخورد خواهد کرد.

وی افزود که اسرائیل در سال‌های گذشته،  یعنی در دوره زمامداری بنیامین نتانیاهو، گرفتار مشکلات بسیار سختی شد و بسیاری از نهادهایش در وضعیت فروپاشی هستند.

هفته گذشته 6 اسیر فلسطینی توانستند طی عملیاتی خارق‌العاده از زندان جلبوع اسرائیل فرار کنند.

دستگاه های امنیتی اسرائیل بعد از یک هفته جست وجو توانسته‌اند 4 نفر از این افراد را دوباره دستگیر کنند.

این حادثه موجب انتقادات گسترده از عملکرد دستگاه‌های امنیتی اسرائیل شده است.

کانال 12 اسرائیل در گزارشی تأکید کرد که براساس برآوردهای دستگاه امنیت «شاباک» عملیات حفاری تونل به بیرون زندان دست‌کم 6 ماه طول کشیده است.

براساس این گزارش، این اسرا از هیچ کمکی از بیرون زندان برخوردار نبوده‌اند و برنامه بسیار دقیقی برای بعد از فرار تنظیم کرده بودند و تنها چیزی که مانع از اجرای آن برنامه شد خستگی مفرط و گرسنگی بود.

 

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا