عراق: از تعرضات و حملات ایران و ترکیه چشم پوشی نمی کنیم

فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق ضمن محکوم کردن حملات مکرر ایران و ترکیه به خاک عراق، تاکید کرد که از این حملات چشم پوشی نمی کند.

میدل ایست نیوز: فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق تاکید کرد که بغداد از حملات و تعرضات ایران و ترکیه به خاک عراق چشم پوشی نمی کند.

«تحسین الخفاجی»، سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق در گفت وگویی با شبکه روداوو گفت: اقلیم کردستان در معرض حملات مکرر ترکیه و ایران و اکنون پهپادها قرار می گیرد؛ از این رو فرمانده کل نیروهای مسلح عراق دستور تشکیل کمیته حقیقت یاب به ریاست قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق و عضویت عبدالامیر الشمری و حمید الشطری از امنیت ملی و نمایندگانی از اقلیم کردستان را داد و وظیفه این کمیته رصد مواضع گروه های مسلحی که امنیت اقلیم را تهدید خواهند کرد، است.

وی تاکید کرد که این حملات محکوم است و عراق اجازه نخواهد داد به اهداف حیاتی اش تعرض شود و از اراضی آن برای حمله به کسی استفاده شود.

الخفاجی تاکید کرد که کشورش یا راه حل های دیپلماتیک و یا اتخاذ اقدامات پیشگیرانه دیگر را انجام خواهد داد.

پیش از این و در شب شنبه و بامداد یکشنبه، فرودگاه بین المللی اربیل هدف حملات پهپادی قرار گرفت.

فرماندهی پیشمرگه نیز اعلام کرد که سپاه پاسداران ایران صبح روز گذشته دوشنبه، ارتفاعات اقلیم کردستان عراق و ناحیه سیدکان در شهر سوران در شمال شرق اربیل را بمباران کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا