پادشاهان بحرین و اردن درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه رایزنی کردند

حمد بن عیسی و عبدالله دوم در مکالمه ای تلفنی به بررسی روابط دوجانبه بین بحرین و اردن و راه های حمایت از آن پرداختند.

میدل ایست نیوز: «حمد بن عیسی آل خلیفه»، پادشاه بحرین و «عبدالله دوم»، پادشاه اردن در گفت وگویی تلفنی درباره روابط دوجانبه و راه های بهبود آن رایزنی کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین، دو طرف در این مکالمه به بررسی روابط برادرانه مستحکم بین دو کشور پرداختند و مسائل منطقه به ویژه عملیات صلح در خاورمیانه را بررسی کردند.

راه های حمایت از روابط دوجانبه و تقویت آن در همه زمینه ها به گونه ای که آرمان های دو ملت برادر را محقق کند، از دیگر محورهای گفت وگوی پادشاه بحرین و اردن بود.

از طرفی دیگر خبرگزاری رسمی اردن نیز گفت دو طرف درباره خلاصه ای از تحولات منطقه ای و بین المللی و آخرین تحولات منطقه تبادل نظر کردند.

خبرگزاری اردن افزود که پادشاه بحرین و عبدالله دوم همچنین بر تداوم هماهنگی و رایزنی بین دو کشور برادر در قبال مسائل دارای اهمیت مشترک که منافع دو کشور و امت عربی را محقق کند، علاوه بر اهمیت تلاش برای پیشبرد صلح در خاورمیانه که به نفع ملت های منطقه و ثبات و توسعه آن است، تاکید کردند.

بحرین و اردن روابط گسترده ای دارند و این روابط طی سال های گذشته شاهد پیشرفت قابل ملاحظه ای در زمینه همکاری در امور اجتماعی و بازارهای مالی و بانک ها، شرکت های ارتباطی، خدمات بانکی، اینترنت و روابط فرهنگی، فنی، گردشگری و هواپیمایی بوده است.

دو کشور همچنین توافقنامه های نظیر آموزشی، فرهنگی، رسانه ای، اقتصادی، امور بهداشتی، درمان، ورزشی، حمل و نقل هوایی و زمینی، همکاری نظامی و گمرکی دارند.

دو طرف همچنین متعهد به 16 توافقنامه، 6 تفاهم نامه، 3 پروتکل و 4 برنامه اجرایی هستند و حجم مبادلات تجاری بین دو کشور نزدیک به 75 میلیون دینار اردن (105.7 میلیون دلار آمریکا) بوده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا