وزارت منابع آبی عراق: مذاکرات اولیه خوبی با طرف ایرانی داشتیم

وزارت منابع آبی عراق اعلام کرد که در مذاکرات اخیر با طرف ایرانی درباره مسائل آبی به تفاهمات اولیه رسیده است.

میدل ایست نیوز: وزارت منابع آبی عراق اعلام کرد که در مذاکرات اخیر با طرف ایرانی درباره مسائل آبی به تفاهمات اولیه رسیده است.

به گزارش نشریه رسمی «الصباح» عراق، «مهدی رشید الحمدانی»، وزیر منابع آبی عراق، که در هیئت همراه نخست‌وزیر عراق روز یکشنبه به تهران سفر کرده بود، در این سفر با «محمدتقی خامسی»، معاون آب و آبفای وزارت نیرو و مدیر عامل شرکت تخصصی مدیریت منابع آب ایران، دیدار کرد.

«علی راضی»، سخنگوی رسمی وزارت منابع آبی عراق، گفت که در دیدار الحمدانی با مقامات ذی‌ربط ایرانی مسائل مختلفی بررسی شد که ازجمله شامل مسائل فنی مربوط به پروتکل آبی و تقسیم خسارت در فصل‌های کم‌آبی می‌شود.

به گفته این مقام عراقی، از دیگر مسائل مورد بحث لایروبی شط العرب و تلاش برای برگزاری نشست‌های دوره‌ای پیاپی میان تیم‌های فنی دو وزارتخانه به صورت حضوری یا آنلاین با هدف رسیدن به تفاهم درباره مسائل مهم و حل اختلافات بود.

راضی این مذاکرات را به عنوان اولین مذاکرات میان دو طرف در موضوع منابع آبی را «مثبت» ارزیابی کرد و گفت که نوع مذاکره در پرونده‌های مربوط به منابع آبی زمان‌بر و نیازمند مبنای مشترک و توافقات درست است.

او گفت که هنوز در اول راه مذاکرات هستیم و هنوز برای ارزیابی نتایج زود است و باید دید که مذاکرات تیم‌های فنی به کجا می‌انجامد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الصباح

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا