بارزانی در دیدار وزیر دفاع بریتانیا: داعش همچنان خطری برای امنیت و ثبات عراق است

رئیس اقلیم کردستان عراق که به لندن سفر کرده است با «بین والاس»، وزیر دفاع بریتانیا دیدار و گفت‌وگو کرد.

میدل ایست نیوز: «نچیروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان عراق که به لندن سفر کرده است با «بین والاس»، وزیر دفاع بریتانیا دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار درباره آخرین تحولات جنگ علیه تروریسم و نگرانی‌ها از بازگشت دوباره داعش رایزنی شد و دو طرف اتفاق نظر داشتند که داعش همچان خطری واقعی و تهدیدکننده امنیت و ثبات عراق، منطقه و جهان به شمار می‌رود و این امر نیازمند حمایت و پشتیبانی جامعه جهانی از عراق و اقلیم کردستان برای مقابله و نابودی این گروه تروریستی است.

وزیر دفاع بریتانیا ضمن اشاره تداوم مشارکت نیروهای این کشور در قالب ائتلاف بین‌المللی تاکید کرد: لندن از بغداد و اربیل در مقابله با تروریسم حمایت کامل می‌کند و قدردان فداکاری‌ها و نقش نیروهای پیشمرگه و اقلیم کردستان در شکست داعش است.

از سوی دیگر، بارزانی ضمن تقدیر از نقش بریتانیا در حمایت از عراق و اقلیم کردستان در جنگ علیه تروریسم، کمک‌های نظامی بریتانیا را ارزنده دانست و به حضور مستشاران برای آموزش نیروهای پیشمرگه اشاره کرد.

دو طرف در پایان درباره اهمیت همکاری و هماهنگی میان پیشمرگه و ارتش عراق با حمایت ائتلاف بین‌المللی برای مقابله با تروریسم، اصلاحات در پیشمرگه، اوضاع امنیتی عراق و منطقه و پاره‌ای از مسائل مورد اهتمام مشترک رایزنی کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا