وزیر خارجه سوریه: ترکیه باید فورا به اشغال اراضی ما پایان دهد

وزیر خارجه سوریه خواستار خروج فوری ترکیه از اراضی سوریه و حمایت جامعه بین المللی برای آزادسازی اراضی اشغالی در شمال سوریه شد.

میدل ایست نیوز: «فیصل المقداد»، وزیر امور خارجه سوریه گفت دمشق حضور ترکیه در سوریه را اشغالگری می داند و از ترکیه می خواهد فورا نیروهای خود را از سوریه خارج کند.

مقداد در گفت وگویی با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: دلیل اصلی تنش در منطقه ادلب، اشغالگری ترکیه و حمایت از گروه های تروریستی در آن است.

وی در ادامه افزود: ترکیه باید فورا از سوریه خارج شود و جامعه بین المللی نیز باید از تلاش های سوریه برای آزادسازی اراضی اشغالی خود در شمال کشور حمایت کند.

وزیر خارجه سوریه در بخش دیگری از سخنانش اشاره کرد که قصد دارد با «سرگئی لاوروف»، وزیر امور خارجه روسیه در نیویورک دیدار و درباره روابط دوجانبه و اوضاع خاورمیانه رایزنی کند.

وی گفت: قطعا روابط ویژه بین روسیه و سوریه و همچنین هماهنگی بین دو کشور و سازمان ملل و اوضاع کل منطقه را بررسی خواهیم کرد.

مقداد اشاره کرد که قصد دارد با دبیرکل سازمان ملل نیز دیدار کرده تا بر تمایل سوریه بر ایجاد روابطی بهتر با سازمان ملل تاکید کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی سوریه در این رابطه اظهار داشت: از سازمان ملل می خواهیم نقش خود را ایفا کند و خواستار حفظ منشور سازمان ملل و اصول اصلی آن هستیم و اعلام می کنیم که به دنبال روابطی بهتر با سازمان ملل هستیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا کشورهای دیگر نیز باید کمک های خود به سوریه را افزایش دهند، گفت: البته چرا که تحریم های امریکا و همچنین اقدامات اجباری یک طرف مردم سوریه را تحت فشار قرار می دهد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک عربیاسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا