تاکید بارزانی و وزیر بازرگانی ترکیه بر رفع موانع گسترش روابط تجاری و اقتصادی

دو طرف بر تمایل خود برای تقویت روابط تجاری اقلیم کردستان و عراق با ترکیه تاکید و بر سر لزوم رفع همه موانع در راه گسترش روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور و حل آن توافق کردند.

میدل ایست نیوز: «نچیروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان عراق امروز یکشنبه در دیدار با «محمد موش»، وزیر بازرگانی روابط اقتصادی و تجاری اقلیم کردستان با ترکیه را مهم و استراتژیک خواند.

بارزانی در این دیدار گفت فرصت های سرمایه گذاری ترکیه در اقلیم کردستان بسیار هموار و گسترده است و راه تجارت ترکیه به بازار بزرگ عراق از اقلیم کردستان می گذرد بنابراین استراتژی و تفکر جدید ترکیه در خصوص گسترش زمینه های تجاری و فعالیت اقتصادی در اقلیم کردستان و عراق باید بیش از تجارت بر سرمایه گذاری متمرکز شود.

دو طرف بر تمایل خود برای تقویت روابط تجاری اقلیم کردستان و عراق با ترکیه تاکید و بر سر لزوم رفع همه موانع در راه گسترش روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور و حل آن توافق کردند.

رئیس اقلیم کردستان همچنین اشاره کرد که قانون سرمایه گذاری در اقلیم کردستان قانونی مورد استقبال است و سرمایه گذاری خارجی را تشویق می کند.

بارزانی آمادگی اقلیم کردستان برای ارائه همه تسهیلات لازم برای سرمایه گذاری و تجارت ترکیه با اقلیم کردستان و عراق را اعلام کرد.

از طرفی دیگر وزیر بارزگانی ترکیه بر تمایل کشورش به توسعه روابط تجاری و گسترش فعالیت های اقتصادی در اقلیم کردستان تاکید، و به نمونه هایی موفق از سرمایه گذاری ترکیه در کشورهای منطقه که امکان تکرار آن در اقلیم کردستان و گسترش آن به سایر مناطق عراق اشاره کرد.

در ادامه‌ی این دیدار کە با حضور جمعی از وزرای دولت اقلیم کوردستان، سفیر ترکیە در عراق و هیئت اقتصادی ترکیە انجام گرفت، تأثیرات شیوع ویروس کرونا بر امور بازرگانی و فعالیت‌های اقتصادی، حجم بازرگانی و صادرات و واردات بین اقلیم کوردستان و ترکیە، نظام بانکی و انتقال پول و امور مربوط به گردشگری موردگفتگو و تبادل‌نظر قرار گرفت.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا