اظهارات وزیر امور خارجه عمان درباره توافق هسته ای و جنگ یمن

«بدر بن حمد البوسعیدی»، وزیر امور خارجه عمان، تأکید کرد که کشورش در تماس دائم با عربستان برای پایان دادن به جنگ در یمن است.

میدل ایست نیوز: «بدر بن حمد البوسعیدی»، وزیر امور خارجه عمان، تأکید کرد که کشورش در تماس دائم با عربستان برای پایان دادن به جنگ در یمن است.

او در سخنرانی خود دربرابر مجمع عمومی سازمان ملل متحد تأکید کرد که عمان در سایه سلطنت شاه این کشور به اصول ثابت سیاست خارجی خود که شامل حسن هم‌جواری و عدم دخالت در امور داخلی دیگر کشورها می‌شود ادامه می‌دهد.

البوسعیدی گفت که مسقط در تماس دائم و همکاری با عربستان و نمایندگان سازمان ملل و امریکا در امور یمن و طرف‌های یمنی برای پایان دادن به جنگ در این کشور است.

وی افزود که هدف از این تماس‌ها و همکاری‌ها آتش بس دائم و فراگیر ازسوی همه طرف‌ها و ازسر گیری کامل اقدامات بشردوستانه است.

وزیر امور خارجه عمان همچنین ابراز امیدواری کرد که مذاکرات وین درباره برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به نتایج سازنده‌ای بینجامد که توافق مورد رضایت همه طرف‌ها را تأمین کند.

درباره تحولات افغانستان نیز البوسعیدی بر اهمیت تلاش همه طرف‌ها در این کشور برای آشتی و اولویت دادن به منافع عالی کشور تأکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا