فرمانده قسد: بایدن قول داده همانند افغان‌ها، ما را تنها نگذارد

فرمانده نیروهای دموکراتیک کُرد سوریه اعلام کرد رئیس جمهوری امریکا قول داده پس از خروج از افغانستان، متحدان کُرد خود در سوریه را تنها نخواهد گذاشت.

میدل ایست نیوز: «مظلوم عبدی»، فرمانده نیروهای دموکراتیک کُرد سوریه اعلام کرد «جو بایدن»، رئیس جمهوری امریکا قول داده امریکا پس از خروج از افغانستان، متحدان کُرد خود در سوریه را تنها نخواهد گذاشت.

عبدی در گفت‌وگو با روزنامه بریتانیایی تایمز تصریح کرد: به خاطر اتفاقات افغانستان و خروج امریکا از این کشور، حالت نگرانی بر ساکنان شمال شرق سوریه سایه افکنده است.

وی گفت: باید صادق و روراست باشیم پس از خروج امریکا از افغانستان، مردم نگران و بیمناک بودند و می‌ترسیدند که با سرنوشتی مشابه مردم افغانستان رو به رو شوند.

فرمانده نیروی قسد اظهار داشت: کاخ سفید ژنرال فرانک مکنزی، فرمانده سنتکام را در سفری اعلام شنده به شمال شرق سوریه گسیل کرد تا پیام اطمینان‌بخش واشنگتن را به مظلوع عبدی ابلاغ کند.

عبدی که در شهر حسکه در شمال شرق سوریه اقامت دارد، گفت: امریکایی‌ها به ما اطیمنان دادند که شمال شرق سوریه، افغانستان نیست و سیاست امریکا اینجا کاملا متفاوت است.

بر اساس گزارش تایمز، امریکایی‌ها اصرار دارند که موضع رسمی آنها این است که تا زمان شکست نهایی داعش در سوریه و عراق باقی خواهند ماند.

عبدی ادامه داد: ما ترجیح می‌دهیم که امریکایی‌ها تا زمان دستیابی به راهکار سیاسی و نهایی منازعه سوریه در این کشور باقی بمانند زیرا حضور نظامی امریکا می‌تواند به امیدها برای رسمیت شناختن حکومت خودگران کُردها بر مناطق تحت سیطره و چه بسا مناطق دوردست و دارای ساکنان اکثرا عرب در دو استان الرقه و دیرالزور جامه تحقق بپوشاند.

گفتنی است امریکا 900 سرباز در شرق سوریه دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا