سفیر ترکیه در عمان: روابط دو کشور شاهد جهشی بزرگ است

سفیر ترکیه در عمان مناسبات دو کشور را «ممتاز» توصیف کرد و گفت: این روابط شاهد جهشی بزرگ است.

میدل ایست نیوز: «عائشه سوزان اصلوار»، سفیر ترکیه در عمان مناسبات دو کشور را «ممتاز» توصیف کرد و گفت: این روابط شاهد جهشی بزرگ است.

اصلوار با بیان اینکه طی 10 سال گذشته همکاری دو کشور بر اساس منافع مشترک افزایش یافته است، اظهار داشت: همکاری آنکارا و مسقط در زمینه دفاعی همزمان با سفرهای آتی هیات‌های عالیرتبه دو کشور شاهد پویایی و فعالیت پررنگی خواهد بود.

سفیر ترکیه در زمینه اقتصادی گفت: از سال 2017 و 2018 میلادی حجم مبادلات تجاری دو کشور افزایش مستمری داشته است و حجم مبادلات ترکیه و عمان با افزایش 55 درصدی در مقایسه با سال 2016 به بیش از 500 میلیون دلار رسید.

اصلوار افزود: در سال 2019 میلادی حجم تجارت‌مان به 860.9 میلیون دلار رسید که 634.4 میلیون دلار سهم صادرات و 226.5 میلیون دلار سهم واردات بوده است.

وی گفت: البته به دلیل کاهش قیمت نفت و اپیدمی کرونا در سال 2020 شاهد کاهش محدود حجم مبادلات بودیم و این رقم در این سال به 854.1 میلیون دلار رسید.

اصلوار درباره حضور شرکت‌های ترکیه‌ای در عمان گفت: نزدیک به 35 شرکت ترکیه‌ای در عمان حضور دارند و اغلب در زمینه پیمانکاری و مهندسی مشغول به فعالیت هستند و تاکنون پروژه‌هایی به ارزش 7 میلیارد دلار اجرا کرده اند که اکثر آنها تکمیل شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج اونلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا