الکاظمی: شخصا بر امنیت انتخابات نظارت خواهم کرد/پیشنهاد عفو عمومی نوجوانان و زنان

نخست‌وزیر عراق ضمن تقدیر از موضع مرجعیت دینی در حمایت از حضور مردم در انتخابات، اعلام کرد شخصا بر امنیت انتخابات نظارت خواهم کرد.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق از موضع آیت‌الله العظمی سیستانی، مرجعیت عالیقدر تشیع در حمایت از حضور مردم در انتخابات پیش رو تقدیر و تشکر کرد.

الکاظمی در نشست هیات دولت گفت: موضع حمایتی آیت‌الله العظمی سیستانی در مشارکت در انتخابات، انگیزه‌ای بزرگ برای برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات به شمار می‌رود و نقش تاریخی ایشان در صیانت از کشور قدردانی می کنیم.

وی تاکید کرد: دولت به وعده خود درخصوص برگزاری انتخابات عمل کرد و حمایت لازم را از کمیساریای عالی انتخابات و تامین همه نیازهای آن انجام داد.

نخست‌وزیر عراق گفت: من شخصا بر امنیت انتخابات نظارت خواهم کرد و اجازه نخواهیم داد هیچگونه تخلفی که در روند انتخابات و نتایج آن تاثیر بگذارد، روی دهد.

وی اظهار داشت: کمیته‌ای برای نظارت بر تخلفات نامزدها و احزاب تشکیل شده است و هر گونه تخلفی به دستگاه قضایی و کمیساریای عالی انتخابات ارجاع داده خواهد شد.

الکاظمی افزود: ما امروز پیشنهاد عفو عمومی نوجوانان و زنان به استثننای افراد دخیل در جرائمی نظیر تروریسم، فساد و سوء استفاده از بیت المال را به دستگاه قضایی ارائه کردیم.

وی گفت: عراق موفق شده بسیاری از بحران‌ها از جمله مالی، بهداشتی، اقتصادی و امنیتی و تلاش برای کشاندن کشور به محوربندی‌های مختلف را پشت سر بگذارند.

الکاظمی در پایان تاکید کرد: موارد مثبت و منفی در عملکرد دولت وجود داشته است، هدف ما برگزاری انتخابات زودهنگام و تامین فضای مناسب آن بود اما ما اقدامات شجاعانه‌ای در تصحیح اوضاع و ریل‌گذاری عراق در مسیر صحیح انجام دادیم.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا