تلاش داعش برای تحت تاثیر قراردادن روند انتخابات در نینوا ناکام ماند

نیروهای تیپ 44 الحشد الشعبی، تلاش داعش برای تحت تاثیر قراردادن روند انتخابات عراق و خرابکاری در جنوب غرب نینوا را ناکام گذاشتند.

میدل ایست نیوز: الحشد الشعبی امروز یکشنبه اعلام کرد که تلاش گروه تروریستی داعش برای تحت تاثیر قراردادن روند برگزاری انتخابات عراق در استان نینوا، خنثی شد.

الحشد الشعبی در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای تیپ 44 الحشد الشعبی، تلاش داعش برای تحت تاثیر قراردادن روند انتخابات عراق و خرابکاری در جنوب غرب نینوا را ناکام گذاشتند.

در ادامه بیانیه آمده است که تحرکات این گروه پس از رصد آنها با دوربین های حرارتی، شناسایی شد و نیروهای امنیتی اکنون در تعقیب آنها برای دور کردن هرگونه تهدید امنیتی از منطقه هستند.

از طرفی دیگر «عبدالغنی الاسدی»، رئیس دستگاه امنیت ملی عراق پس از شرکت در انتخابات عراق تاکید کرد که هیچ تخلف امنیتی صورت نگرفته و اوضاع تحت کنترل است.

وی اشاره کرد که اقدامات امنیتی و اطلاعاتی براساس دستور و به صورت روان انجام می شود.

الاسدی گفت که به صورت مستقیم و پیاپی امنیت رای دهندگان و مراکز رای گیری پیگیری می شود و امور بسیار روان در جریان است.

انتخابات پارلمانی عراق امروز آغاز شده و در مراکز رای گیری در سراسر عراق از ساعت 7 صبح به روی رای دهندگان گشوده شده است.

نامزدهای این دوره از انتخابات پارلمانی عراق بر سر 329 کرسی از جمله 83 کرسی که 25 درصد از کل کرسی های پارلمان است و به بانوان اختصاص دارد علاوه بر 9 کرسی متعلق به اقلیت ها که بین مسیحی ها، شبک، صابئین، ایزدی ها و کرد فیلی، رقابت می کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیومالفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا