پوشش زنده: مشارکت سران تشکل های سیاسی عراق در انتخابات + تصاویر

با آغاز روند رأی‌گیری در سراسر عراق مقامات سیاسی و سران تشکل‌ها و احزاب این کشور با حضور در مراکز رأی‌گیری در انتخابات مشارکت کردند

میدل ایست نیوز: با آغاز روند رأی‌گیری در سراسر عراق مقامات سیاسی و سران تشکل‌ها و احزاب این کشور با حضور در مراکز رأی‌گیری در انتخابات مشارکت کردند.

«مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق، اولین مقام عراقی بود که در انتخابات مشارکت کرد. دقایقی پس از آن نیز «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق، در مرکز رأی گیری حاضر شد.

سیدعمار الحکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق، با حضور در مرکز رأی‌گیری در بغداد رأی خود را به صندوق انداخت.

او تأکید کرد که امروز روز سرنوشت‌ساز در تاریخ عراق جدید است و بر اهمیت مشارکت گسترده و ضرورت تضمین آزادی رأی‌دهندگان در انتخابات و جلوگیری از هرگونه تلاش برای تحت فشار نهادن رأی‌دهندگان یا تقلب در انتخابات تأکید کرد.

نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق با حضور در مرکز رأی‌گیری در اربیل ابراز امیدواری کرد که این انتخابات موجب خیر و برکت باشد و افزود که همه باید برای پیروزی عراق در کنار هم تلاش کنند.

مسرور بارزانی، رئیس دولت ایالتی کردستان نیز پس از انداختن رأی خود در صندوق، ابراز امیدواری کرد که ین انتخابات در امنیت و سلامت کامل برگزار شود.

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق، نیز با حضور در یک مرکز رأی‌گیری در نجف اشرف رأی خود را بدون هرگونه اظهار نظر مطبوعاتی به صندوق انداخت.

 

نوری المالکی و عادل عبدالمهدی، نخست وزیران سابق عراق نیز از دیگر مشارکت کنندگان در انتخابات امروز بودند.

 

قیس الزعلی، رئیس عصائب اهل الحق، نیز پس از انداختن رأی خود در صندوق حضور بین‌المللی در انتخابات را عاملی مهم و اطمینان‌بخش خواند و تأکید کرد که این انتخابات تفاوت‌های بسیاری با انتخابات‌های قبلی دارد.

او درباره انتخاب نخست‌وزیر عراق نیز گفت که با توجه به تحولات جاری در کشور و منطقه، ترجیح وی انتخاب نخست‌وزیری با پشتوانه اقتصادی و نه سیاسی یا امنیتی است.

مسعود بارزانی، رئیس حزب دموکرات کردستان نیز در اربیل رأی خود را به صندوق انداخت.

 

محمد الحلبوسی، رئیس مجلس سابق عراق و رئیس ائتلاف تقدم، نیز در شهر کرمه در استان انبار رأی داد.

قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق، نیز پس از انداختن رأی خود در صندوق رأی، گفت که اقبال عمومی به انتخابات آشکار است و افزود که جوانان حضور پررنگ تری در پای صندوق‌های رأی دارند.

او گفت که نسبت مشارکت بعد از ظهر بسیار بالاتر باشد و از مردم خواست که با مشارکت واقعی و اثرگذار مطالبه‌گری خود را تحقق بخشند.

وی عدم نامزدی نخست‌وزیر یا حزبی وابسته به وی در انتخابات و نظارت مستقیم وی بر روند رأی‌گیری را امتیازی مثبت در کارنامه دولت دانست.

فائق زیدان، رئیس شورای عالی قضائی عراق نیز رأی خود را در بغداد به صندوق انداخت.

این خبر به روز رسانی می شود

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا