قرارداد تازه عراق برای تولید برق از انرژی خورشیدی در استان های کربلا و بابل

وزارت برق عراق از امضای قرارداد با کنسرسیوم نروژی ـ مصری برای نصب و راه‌اندازی نیروگاه برق خورشیدی به ظرفیت 525 مگاوات در استان‌های کربلا و بابل خبر داد.

میدل ایست نیوز: وزارت برق عراق از امضای قرارداد با کنسرسیوم نروژی ـ مصری «سکاتک» برای نصب و راه‌اندازی نیروگاه برق خورشیدی به ظرفیت 525 مگاوات در استان‌های کربلا و بابل خبر داد.

«احمد العبادی»، سخنگوی وزارت برق عراق، ضمن اعلام خبر امضای این قرارداد تأکید کرد که این قرارداد در راستای تلاش‌های دولت برای افزایش بهره برداری از انرژی‌های پاک امضا شده است.

او گفت که به موجب این قراداد این شرکت متعهد به ساخت دو نیروگاه ظرف 24 ماه شده و وزارت برق متعهد است که به مدت 25 سال قیمت برق تولیدی آنها را به قیمت جهانی بپردازد.

العبادی افزود که این شرکت از شرکت‌های معتبر جهانی در عرصه انرژی خورشیدی است و افزود که عراق به علت موقعیت جغرافیایی خود می‌تواند بیشترین استفاده را از این نوع انرژی داشته باشد.

عراق پیش از این قراردادهایی با شرکت‌ اماراتی مصدر برای تولید 2 هزار مگاوات برق و با شرکت‌های توتال و پاورچاینا برای تولید برق از انرژی خورشیدی امضا کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الصباح

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا