آمار قربانیان حوادث بیروت به 7 نفر افزایش یافت

دبیر صلیب سرخ لبنان گفت که در این حوادث 32 تن زخمی شدند که حال برخی از آنها وخیم است و امروز یکی از آنها جان خود را از دست داد.

میدل ایست نیوز: صلیب سرخ لبنان از اعلام کرد که آمار قربانیان حوادث روز گذشته بیروت به 7 نفر رسیده است.

«جورج کتانه»، دبیر صلیب سرخ لبنان، گفت که در این حوادث 32 تن زخمی شدند که حال برخی از آنها وخیم است و امروز یکی از آنها جان خود را از دست داد.

همزمان نشریه لبنانی «الاخبار»، نزدیک به حزب‌الله لبنان، از تماس تلفنی رئیس جمهوری لبنان با «سمیر جعجع» و ابراز نارضایتی شدید از عملکرد وی و نیروهای وابسته به این در این حوادث خبر داد.

پیش از این حزب الله لبنان و جنبش امل با انتشار بیانیه‌ای نیروهای وابسته به جعجع را به دست داشتن در ناآرامی‌های روز گذشته بیروت متهم کردند.

روز گذشته ارتش لبنان با انتشار بیانیه‌ای رسمی از دستگیری 9 تن از جمله یک شهروند سوریه ای در ارتباط با حوادث تیراندازی در بیروت خبر داد.

در بیانیه رسمی ارتش لبنان که آمده که امروز (14 اکتبر) در حین تجمع گروهی از معترضان در منطقه الطیونه حادثه تیراندازی رخ داد که در آن چند شهروند لبنانی کشته و زخمی شدند.

این بیانیه آمده که در پی حادثه نیروهای ارتش حضور خود در منطقه را افزایش داده و نیروهای گشت سیار نیز فعال شده‌اند و در جست‌وجوی عاملان تیراندازی‌های انجام شده به برخی نقاط حمله کرده‌اند.

ارتش لبنان اعلام کرده که طی این عملیات 9 تن از طرفین درگیر دستگیر شده‌اند که یکی از آنها شهروند سوریه است و افزوده که تحقیقات زیر نظر دستگاه قضائی آغاز شده است.

در بیانیه ارتش لبنان تأکید شده که تماس‌ها با افراد مرتبط با طرفین درگیری برای مهار بحران و جلوگیری از کشیده شدن کار به «فتنه» برقرار شده و ارتش هرگز با افراد مسلح تسامح نخواهد کرد.

پیش از ظهر امروز در اطراف کاخ دادگستری بیروت و مشخصا منطقه الطیونه در تجمع طرفداران حزب الله و جنبش امل در اعتراض به عملکرد قاضی تحقیقات انفجار بندر بیروت، تیراندازی و درگیری رخ داد.

در این درگیری‌ها دست‌کم 6 تن جان باخته و 32 تن زخمی شده‌اند.

به این مناسبت، امروز در لبنان عزای عمومی اعلام شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا