شكست سنگین نامزدهای وابسته به حزب کارگران کردستان در سنجار در انتخابات عراق

نتایج اولیه انتخابات عراق نشان می‌دهد که همه نامزدهای وابسته به حزب کارگران کردستان در سنجار از راه یافتن به مجلس عراق بازمانده‌اند.

میدل ایست نیوز: نتایج اولیه انتخابات عراق نشان می‌دهد که همه نامزدهای وابسته به حزب کارگران کردستان در سنجار از راه یافتن به مجلس عراق بازمانده‌اند.

حزب کارگران که به صورت غیر قانونی در مناطقی از شمال عراق و به خصوص مناطق اطراف شهر سنجار که مرکز ایزدی‌های عراق است فعالیت می‌کنند نامزدهایی را در قالب چند تشکل سیاسی ایزدی وارد گردونه رقابت در انتخابات عراق کند تا از این راه بر نفوذ سیاسی خود در این شهر مهم در 115 کیلومتری غرب موصل و نزدیک به مرزهای سوریه و ترکیه بیفزاید.

با همه تلاش‌های این حزب، هیچ یک نامزدهای آن نتوانستند به مجلس عراق راه یابند. در عوض حزب دموکرات کردستان هر سه کرسی دایره‌ای را که شهر سنجار نیز جزء آن است به دست آورد و بدین ترتیب محما خلیل، فیان دخیل، ماجد خلف با فاصله زیاد از نامزدهای حزب کارگران که کمتر از 3 هزار رأی آورده بودند از سنجار وارد مجلس شدند.

این در حالی است که ستیزه‌جویان حزب کارگران کردستان حتی مانع از ورود نامزدهای حزب دموکرات به شهر سنجار شدند که پیش از این واکنش شدید حزب دموکرات را در پی داشت.

حزب کارگران با همه وجود می کوشد که موقعیت خود را در سنجار حفظ کند.

«احمد الحمدانی»، نماینده سابق مجلس از استان نینوا، شکست نامزدهای حزب کارگران را یک همه‌پرسی علیه این گروه در سنجار دانست و تأکید کرد که مردم سنجار بدین ترتیب نشان دادند که مطلقا با حضور این گروه در شهر خود موافق نیستند.

البته نامزدهای حزب کارگران نیز با انتشار بیانیه‌ای از تقلب در انتخابات سخن گفتند و آن را نامشروع شمردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا