وزیر دفاع لبنان: اجازه تهدید امنیت کشور را نمی دهیم

وزیر دفاع لبنان اعلام کرد که نهاد نظامی این کشور اجازه هیچ‌گونه تهدید امنیت عمومی و ایجاد تنش در کشور را نمی‌دهد.

میدل ایست نیوز: وزیر دفاع لبنان اعلام کرد که نهاد نظامی این کشور اجازه هیچ‌گونه تهدید امنیت عمومی و ایجاد تنش در کشور را نمی‌دهد.

براساس بیانیه رسمی دفتر رئیس جمهوری لبنان، «میشل عون» امروز برای بررسی حوادث روز گذشته بیروت، «موریس سلیم»، وزیر دفاع این کشور را به حضور پذیرفت.

در این دیدار بر نقش مهم ارتش در بازگرداندن امنیت و ثبات و جلوگیری از ادامه تنش تأکید شد.

سلیم در این دیدار بر ضرورت تسریع در انجام تحقیقات جهت تعین عاملان این حادثه و برخورد با مسئولان آن و توقیف آنها به دستور قاضی بازپرس تأکید شد.

او گفت که دستگاه نظامی لبنان برای حفاظت از امنیت و ثبات و سلامت شهروندان تلاش می‌کند و اجازه هیچ‌گونه تهدید امنیت عمومی و تنش در کشور را نمی‌دهد.

پیش از این صلیب سرخ لبنان از اعلام کرد که آمار قربانیان حوادث روز گذشته بیروت به 7 نفر رسیده است.

«جورج کتانه»، دبیر صلیب سرخ لبنان، گفت که در این حوادث 32 تن زخمی شدند که حال برخی از آنها وخیم است و امروز یکی از آنها جان خود را از دست داد.

روز گذشته ارتش لبنان با انتشار بیانیه‌ای رسمی از دستگیری 9 تن از جمله یک شهروند سوریه ای در ارتباط با حوادث تیراندازی در بیروت خبر داد.

در بیانیه رسمی ارتش لبنان که آمده که امروز (14 اکتبر) در حین تجمع گروهی از معترضان در منطقه الطیونه حادثه تیراندازی رخ داد که در آن چند شهروند لبنانی کشته و زخمی شدند.

این بیانیه آمده که در پی حادثه نیروهای ارتش حضور خود در منطقه را افزایش داده و نیروهای گشت سیار نیز فعال شده‌اند و در جست‌وجوی عاملان تیراندازی‌های انجام شده به برخی نقاط حمله کرده‌اند.

ارتش لبنان اعلام کرده که طی این عملیات 9 تن از طرفین درگیر دستگیر شده‌اند که یکی از آنها شهروند سوریه است و افزوده که تحقیقات زیر نظر دستگاه قضائی آغاز شده است.

در بیانیه ارتش لبنان تأکید شده که تماس‌ها با افراد مرتبط با طرفین درگیری برای مهار بحران و جلوگیری از کشیده شدن کار به «فتنه» برقرار شده و ارتش هرگز با افراد مسلح تسامح نخواهد کرد.

پیش از ظهر امروز در اطراف کاخ دادگستری بیروت و مشخصا منطقه الطیونه در تجمع طرفداران حزب الله و جنبش امل در اعتراض به عملکرد قاضی تحقیقات انفجار بندر بیروت، تیراندازی و درگیری رخ داد.

در این درگیری‌ها دست‌کم 6 تن جان باخته و 32 تن زخمی شده‌اند.

به این مناسبت، امروز در لبنان عزای عمومی اعلام شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا