تهدید کتائب سید الشهداء به تشدید فشار مردمی برای اعلام مخالفت با نتایج انتخابات عراق

سخنگوی کتائب سید الشهداء گفت این گروه مخالفت خود با نتایج انتخابات عراق را از طریق راه های قانونی و یا تشدید فشار مردمی نشان خواهد داد.

میدل ایست نیوز: کتائب سید الشهداء، یکی از گروه های مسلح عراق تهدید کرد که برای اعلام مخالفت با نتایج انتخابات عراق یا از طریق راه های قانونی و یا تشدید فشار مردمی اقدام خواهد کرد.

«کاظم الفرطوسی»، سخنگوی کتائب سید الشهداء به پایگاه خبری «شفق نیوز» گفت: کتائب سید الشهداء در چارچوب بیت شیعی که مخالف نتایج انتخابات هستند، قرار دارد و به اعتراض به نتایج از راه های قانونی یا فشار مردمی از طریق تظاهرات که برای اعلام مخالفت با نتایج جعلی انتخابات تشدید خواهد شد، متوسل می شود.

وی در ادامه افزود: بحث اکنون بر سر تشکیل ائتلاف های سیاسی نیست بلکه مساله منحصرا مخالفت با نتایج انتخابات و عدم به رسمیت شناختن آن است، به دلیل آنکه شواهد زیادی مبنی بر دستکاری در نتایج وجود دارد به خصوص با توجه به اینکه شمار رای دهندگان در برخی از حوزه های انتخابیه 4 الی 5 هزار نفر کمتر از تعداد آرا بود.

پیشتر «ابو علی العسکری»، مسئول امنیتی کتائب حزب الله از دیگر گروه های مسلح در عراق نیز در توئیتی نوشت: بار دیگر تاکید می‌کنیم کمدی که چند روز پیش به عنوان انتخابات پارلمانی برگزار شد، بزرگ‌ترین عملیات تقلب و فریبکاری در حق مردم است و مقاومت موضع خود را در دفاع از حقوق ملت قهرمان عراق پیشتر تبیین کرده است.

روز گذشته در برخی مناطق عراق تظاهراتی در مخالفت با نتایج انتخابات پارلمانی عراق شکل گرفت.

نیروهای سیاسی عراق معروف به بیت شیعی پس از آنکه به کرسی ها محدودی در پارلمان آتی عراق در مقایسه با سایر فراکسیون ها دست یافتند، مخالفت خود با نتایج انتخابات را اعلام کرد و سخن از تقلب و دستکاری در نتایج به میان آوردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا