«سمیر جعجع» به دادگاه نظامی لبنان احضار شد

دادگاه نظامی لبنان «سمیر جعجع»، رهبر حزب نیروهای لبنانی را در رابطه پرونده حوادث هفته گذشته بیروت احضار کرد.

میدل ایست نیوز: دادگاه نظامی لبنان «سمیر جعجع»، رهبر حزب نیروهای لبنانی را در رابطه پرونده حوادث هفته گذشته بیروت احضار کرد.

پایگاه خبری لبنانی «الجدید» اعلام کرد که در پی اعترافات شماری از بازداشت‌‌شدگان این حادثه، سمیر جعجع برای ارائه توضیحات خود درباره این حادثه به دادگاه نظامی لبنان احضار شده است.

سمیر جعجع در واکنش به این خبر گفت که شخصا هنوز احضاریه‌ای دریافت نکرده اما اگر چنین احضاریه‌ای صادر شده باشد، باید برای سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان، هم مشابه آن صادر شود.

 پنج‌شنبه گذشته به سمت تجمع‌کنندگانی که به دعوت حزب‌الله لبنان و جنبش امل در اعتراض به عملکرد قاضی بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت تجمع کرده بودند تیراندازی شد که طی آن 7 تن جان باختند.

روز شنبه گذشته خبرگزاری رسمی لبنان خبر داد که تحقیقات اولیه دستگاه‌های امنیتی این کشور درباره حوادث روز پنج‌شنبه گذشته که زیر نظر نماینده دولت در دادگاه نظامی جریان دارد تاکنون به بازداشت 19 تن که دست داشتنشان در درگیری‌های مسلحانه اثبات شده انجامیده است.

همزمان صلیب سرخ لبنان از اعلام کرد که آمار قربانیان این حوادث به 7 نفر رسیده ضمن آنکه 32 نفر نیز زخمی شدند.

ارتش لبنان نیز با انتشار بیانیه‌ای رسمی از دستگیری 9 تن از جمله یک شهروند سوریه ای در ارتباط با حوادث تیراندازی در بیروت خبر داد.

پیش از ظهر پنجشنبه هفته گذشته در اطراف کاخ دادگستری بیروت و مشخصا منطقه الطیونه در تجمع طرفداران حزب الله و جنبش امل در اعتراض به عملکرد قاضی تحقیقات انفجار بندر بیروت، تیراندازی و درگیری رخ داد.

حزب الله و جنبش امل رسما افراد مسلح وابسته به سمیر جعجع را مسئول ایجاد این تنش دانسته اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا