عضو جریان صدر: چیزی به نام «چارچوب هماهنگی نیروهای شیعی» وجود ندارد + فیلم

یکی از سران جریان صدر تاکید کرد که چیزی به نام چارچوب هماهنگی نیروهای شیعی وجود ندارد و این عنوان وهمی و جعلی است.

میدل ایست نیوز: «امیر الکنانی»، از سران جریان صدر به رهبری «مقتدی صدر»، گفت چیزی به اسم «چارچوب هماهنگی نیروهای شیعی» وجود ندارد و این عنوان، موهوم و جعلی است.

الکنانی طی سخنرانی خود در روز نخست نشست «مری» (پژوهشکده خاورمیانه) که تحت حمایت شبکه رسانه ای روداوو و با حضور 250 شخصیت عراق و خارجی برگزار می شود گفت: اگر بخواهیم توافق کنیم و بازنده و برنده را جمع کنیم و دولت را تقسیم کرده و برخی اصلاحات انجام دهیم، فایده انتخابات چیست.

وی در ادامه افزود: این انقلاب اصلاحات و مطالبات جوانان که تظاهرات کرده و شهید و مجروح شدند نیست؛ اگر اصلاح این روند آغاز نشود، ضرر و زیان بیشتر خواهد بود.

الکنانی ادامه داد: از طرح اصلاحات در سطح قوه مقننه و مجریه عدول نخواهیم کرد، هرچند کسانی راضی و یا ناراضی باشند، چه سلاح داشته باشند و یا نافرمانی کنند و چه در سطح داخلی و یا خارجی باشند.

این عضو جریان صدر تاکید کرد که اصلاحات قضیه ای قطعی و تمام شده و مقتدی صدر رهبر جریان صدر در بسیاری از سخنانش به آن اشاره کرده است.

وی تصریح کرد: چیزی به نام چارچوب هماهنگی نیروهای شیعی وجود ندارد و این عنوان وهمی و جعلی است؛ پیش از این ائتلاف ملی وجود داشت که نام سابقش ائتلاف ملی عراق بود و همه طیف های شیعه که در فرآیند سیاسی از سال 2005 تا 2010 شرکت کرده بودند را جمع کرده بود، هنگامی که دولت قانون و ائتلاف ملی وجود داشت.

گفتنی است چارچوب هماهنگی نیروهای سیاسی شیعی معروف به بیت شیعی، همه جریان های سیاسی شیعه به جز جریان صدر را شامل می شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روداوو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا