تاکید برهم صالح بر اهمیت روابط عراق و فرانسه

برهم صالح و سفیر فرانسه در بغداد روابط دوجانبه مستحکم بین دو کشور و راه های تقویت چشم اندازهای همکاری در همه زمینه و در راستای خدمت به منافع متقابل دو ملت و کشور و کل منطقه گفت وگو کردند.

میدل ایست نیوز: «برهم صالح»، رئیس جمهور عراق بر اهمیت روابط عراق و فرانسه و همکاری دوجانبه در حوزه اقتصاد و مبارزه با تروریسم و فساد و پیامدهای تغییرات آب و هوایی تاکید کرد.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی ریاست جمهوری عراق، برهم صالح امروز سه شنبه در کاخ السلام بغداد میزبان «اریک شوالیه»، سفیر فرانسه در بغداد بود.

دو طرف در این دیدار، به بررسی روابط دوجانبه مستحکم بین دو کشور و راه های تقویت چشم اندازهای همکاری در همه زمینه و در راستای خدمت به منافع متقابل دو ملت و کشور و کل منطقه پرداختند.

توسعه همکاری اقتصادی و تجاری و اقدام مشترک برای مقابله با چالش های تروریسم و مبارزه با فساد و استرداد اموال غارت شده و حفظ محیط زیست و مقابله با تغییرات آب و هوایی از دیگر محورهای گفت وگوی رئیس جمهور عراق و سفیر فرانسه در بغداد بود.

برهم صالح و شوالیه همچنین درباره تحولات دارای اهمیت مشترک در منطقه گفت وگو و بر اهمیت کاهش تنش ها و روی آوردن به گفت وگو در حل اختلافات برای برقراری صلح در منطقه که به امنیت و ثبات عراق ارتباط دارد و بازگشت عراق به نقش محوری اش تاکید کردند.

پیش از این و در حاشیه کنفرانس تغییرات آب و هوایی در شهر گلاسکو نیز «فؤاد حسین»، وزیر امور خارجه عراق با «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه دیدار و درباره توسعه روابط دوجانبه و راه های تقویت آن در جهت همکاری دوجانبه بین عراق و فرانسه و مشترک بیشتر در راستای خدمت به منافع دو ملت گفت وگو کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا