حزب‌الله لبنان: شدیدا حمله به منزل الکاظمی را محکوم می‌کنیم

حزب الله لبنان شدیدا حمله به منزل نخست‌وزیر عراق را محکوم کرد.

میدل ایست نیوز: حزب الله لبنان شدیدا حمله به منزل نخست‌وزیر عراق را محکوم کرد.

در بیانیه حزب‌الله لبنان آمده است، با شدیدترین عبارت‌ها حمله ناجوانمردانه به منزل «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق را محکوم می‌کنیم و ضمن ابراز خرسندی از سلامتی وی و همراهانش خواستار انجام تحقیقات دقیق و قاطعانه برای روشن شدن ابعاد، عاملان و اهداف شوم این تعرض هستیم.

حزب الله در پایان خواستار تلاش‌های صادقانه و مخلصانه برای ممانعت از فتنه و حفظ امنیت و ثبات و حل اختلافات سیاسی با حکمت، گفت‌وگو، صبر، ارتباط و عزم راسخ برای یافتن راهکارهای مسالمت‌آمیز و ناکام گذاشتن تلاش‌های برخی برای سرنگونی عراق از داخل در راستای پروژه‌های دشمنان شد.

بامداد امروز واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق از تلاش برای ترور «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، با حمله پهپاد انتحاری به منزل مسکونی وی در منطقه خضراء خبر داد.

در بیانیه این واحد که در ساعت 3 بامداد به وقت محلی منتشر شده، آمده که منزل مسکونی نخست وزیر بامداد امروز هدف حمله پهپاد انتحاری قرار گرفته اما آسیبی به نخست وزیر نرسیده است.

الکاظمی با انتشار ویدئویی با تأیید این خبر اعلام کرد که حال وی مساعد است و تأکید کرد که نیروهای امنیتی با جدیت برای ساخت کشور تلاش می کنند و با موشک و پهپاد نمی توان کشور ساخت.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
از طريق
المنار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا