عراق برای حذف مدارس چندشیفته به 8 هزار مدرسه جدید نیاز دارد

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، وزارت آموزش و پرورش عراق از نیاز به ساخت هزاران مدرسه جدید در سراسر این کشور برای رهایی مشکل مدارس چند شیفته خبر داد.

میدل ایست نیوز: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، وزارت آموزش و پرورش عراق از نیاز به ساخت هزاران مدرسه جدید در سراسر این کشور برای رهایی مشکل مدارس دو شیفتی و سه شیفتی و فراهم‌سازی محیط درسی سالم خبر داد.

در همین رابطه، «فلاح القیسی»، قائم‌مقام وزارت آموزش و پرورش عراق تاکید کرد: بیش از یک میلیون و 800 هزار دانش‌آموز در 16 هزار مدرسه مشغول تحصیل هستند لذا یقینا در یک کلاس درس شاهد تراکم شدید دانش‌آموزان هستیم.

القیسی با بیان اینکه 50 درصد از مدارس کنونی نیازمند بازسازی و بهسازی هستند، اظهار داشت: کمیسیون عمران در هیات دولت با هماهنگی استانداران تکمیل پروژه ساخت 1000 مدرسه را کلید زده است و اما این پروژه کافی نخواهد بود چرا که ما نیاز به ساخت 8000 مدرسه داریم.

وی تاکید کرد:استان‌های مختلف عراق در شمار مدارس و پروژه‌های مدرسه‌سازی وضعیت متفاوتی دارند و دبیرخانه و هیات دولت و شخص نخست‌وزیر توانستند همه پرونده‌های مدرسه‌سازی متوقف شده از سال 2012 میلادی و به بعد را حل و فصل کنند و اعتبارات مالی برای پروژه‌هایی که بیش از 40 درصد پیشرفت داشته‌اند، اختصاص دهند.

القیسی ادامه داد: نهادهای مسئول ساخت مدارس که به پیشرفت مشخص شده، نرسیده‌اند، پروژه از آنها گرفته شده و به شرکت‌های دیگر سپرده شده است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که دولت آتی برای اختصاص مبالغ لازم برای بازسازی همه مدارس مساعدت لازم را به عمل آورد به ویژه که در آستانه زمستان و فصل بارش قرار دادیم.

از سوی دیگر، «عبدالحسین سلمان،» مدیرکل آموزش و پرورش استان بصره تاکید کرد: ما برای حذف مدارس دو شیفته و سه شیفته به ساخت بیش از 600 مدرسه جدید نیاز داریم.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا